Belediye Başkanı Ekicioğlu:

 

“GÜZEL VE YAŞANILABİLİR BİR

KIRŞEHİR İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

 

Kırşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağı ekipler havaların ısınmaya başlamasıyla birlikte şehir içi peyzaj çalışmalarına hız verdi.

Bahar günlerinin yaklaşması ve havaların ısınması başlamasıyla birlikte Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağı ekipler de saha çalışmalarını hızlandırdı.

Şehir merkezindeki yol kenarları ve refüjlerde bulunan gülleri budama işlemlerine başlayan Bahçeler Müdürlüğü’ne bağı ekipler çalışmalarına devam ediyor. Belirlenen program doğrultusunda gül budama ve ağaçların bahara hazırlanması noktasında ekiplerin çalışmasını sürdürdüğünü ifade eden Başkan Ekicioğlu, şunları ifade etti:

“Şehir merkezinde estetik görüntü sağlanması amacıyla modern bir şehrin olmazsa olmazlarından olan park ve yeşil alanlarda düzenlemeler gerçekleştirmeye devam ediyoruz.

Hemşehrilerimizin ortak kullanımına açık tüm alanları temiz, sağlıklı ve bakımlı hale getirmek için çalışmalarımız devam ediyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerimiz sürekli sahadalar ve Kırşehir’i daha yeşil bir görüntüye kavuşturmak için aralıksız çalışıyorlar.Havaların ısınmaya başlaması ve bahar günlerinin yaklaşmasıyla birlikte il merkezinde park ve yeşil alanlardaki bakımların yan sıra refüj ile kaldırım kenarlarındaki ağaçlarda bakım, budama işlemleri, yabani ot temizliği ve revize çalışmaları da gerçekleştiriliyor.Belediyemizin sorumluluğundaki tüm yeşil alanlarda özenli bir çalışma ile Kırşehirli hemşehrilerimize güzel ve yaşanılabilir bir ortam sunmanın gayreti içerisindeyiz.” (HABER MERKEZİ)