Kırşehir Belediyesi tarafından, gurbetçi hemşehrilerimizin izin-tatil dönemlerini de göz önüne alınarak hazırlanan Gurbetçi Şenliği bugün start aldı. Ücretsiz olan programlar Cacabey Meydanı’nda saat 19:30’da başlayacak.

Kırşehir Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl Cacabey Meydanı’nda 1 ve 2 Ağustos tarihlerinde ücretsiz olarak organize edilen Gurbetçi Şenliği’nin bu yılki 2.’sinde yine ücretsiz konserler veriliyor.

Bugün başlayacak olan 2. Geleneksel Gurbetçi Şenliği’nde Abdallar Müzik Topluluğu, Davul Zurna Gösterisi, Sedat Ekici Konseri, Ali Yıldız ve Ekibi ve Abdallar Müzik Topluluğu sahne alacak.

9 Ağustos 2023 Çarşamba günü ise sırasıyla Abdallar Müzik Topluluğu, Kırşehir Belediyesi Halk Dansları Topluluğu, Mert Göçer ve Grubu sahne alacak. Günün kapanış konserini ise Emre Altaş verecek.

10 Ağustos Perşembe günü ise  19.30: Abdallar Müzik Topluluğu, Davul Zurna Gösterisi ile başlayacak. Saat 20.00’de Neşet Doğan ve Grubu ve saat 21.00’de Okan-Uğur Ertürk Kardeşlerin konseri imle Gurbetçi Şenliği sona erecek.

Ahiliğin pilav, helva ve şerbet ikramı geleneği halen yaşatılıyor Ahiliğin pilav, helva ve şerbet ikramı geleneği halen yaşatılıyor

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Kırşehir halkını Gurbetçi Şöleni’ne katılmaya davet etti. (HABER MERKEZİ)