Son günlerde “Enişte-Kayın” ataması ile yıpratılmak istenen Kırşehir’in çalışkanlığı

ve dürüstlüğü ile tanınan Belediye Başkanı Ekicioğlu’ndan açıklama geldi:

 “GÜNDEMİ SAPTIRMAKTAN BAŞKA BİR ŞEY DEĞİL”

Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, son günlerde bazı ulusal gazete ve ajanslarda “Enişte ve Kayın Atamaları” ile adının sıkça gündeme gelmesinin ardından bir açıklama yaparak atamalara açıklık getirdi.

Borçlu ve batak bir Belediye devralmasına ve üstelik muhalefet partisine mensup bir Belediye Başkanı olmasına rağmen 2019-2024 yılları arasındaki görev süresi içinde Kırşehir’e pek çok kalıcı hizmetler getiren, çalışkan ve dürüstlüğü ile halkın gönlünde taht kurduğu için 31 Mart seçimlerine “Bir şapka, bir gözlük, bir dürüstlük” sloganı ile yola çıkan Selahattin Ekicioğlu, en yakın rakibine 11 bin oy fark atarak CHP’den ikinci kez Kırşehir Belediye Başkanı seçildi.

Belediye Başkanı Ekicioğlu’nun bazı ulusal gazete ve ajanslarda haksız yere eleştirilmesine tepki gösteren Kırşehir halkı, “Meyve veren ağaç taşlanır, hizmete devam Başkanım” diyerek desteklerini dile getirdiler.

Halkla iç içe olan, partizanlık yapmadığı için atamalarda liyakati önde tutan Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu kendisinin “Enişte ve Kayın Atamaları” ile yıpratılmak istenmesinin ardından yazılı bir açıklama yaparak, atamalara açıklık getirdi.

Başkan Ekicioğlu, Kırşehir Belediyesi’nde Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Mustafa Orman’ın 23 yıldır, Hamza Çam’ın da 4 yıldır Kırşehir Belediyesi’nde çalıştıklarını, dolayısıyla yeni bir atama olmadığına dikkat çekti.

Mustafa Orman ve Hamza Çam’ın devlet memuru olarak çalıştıkları sürelere ait hizmet dökümlerini de paylaşan Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, yaptığı yazılı açıklamada şunları ifade etti:

“Bazı basın yayın organlarındaki paylaşımlarında “Kırşehir Belediyesi’nde enişte-kayın atamaları” başlıklarıyla gerçeği yansıtmayan haberler yer almaktadır.

“Aşağıda (Ekte), Hizmet Dökümleri yer alan personellerimizle ilgili olarak, belgelerde de görüldüğü üzere, yeni atamaları yapılmış gibi yanlış algı yaratma yoluna gidilmiştir. Adı geçen isimler 25 yıldır kamu görevlerinde bulunan isimlerdir.

“Mustafa Orman, 1998 yılında kamuya atanmış ve 2001 yılında ise Kırşehir Belediyesi’ne atanmış olup o tarihten bugüne 23 yıldır Kırşehir Belediyesi’nde çalışmaktadır. Mustafa Orman, ayrıca bizden önceki dönemlerde, yani 2009-2014 yılları arasında ise Kırşehir Belediyesi İmar Müdür Vekilli görevinde bulunmuştur. Haberlerde iddia edildiği üzere Mustafa Orman, Bacanağım da değildir.

“Hamza Çam ise 1999 yılında Devletin önemli kademelerinde bulunmuş; Ziraat Bankası başta olmak üzere, Başbakanlık Personel Daire Başkanlığı’nda, Çalışma ve İş Kurumu Kırşehir İl Müdürlüğü’nde, Çalışma ve İş Kurumu Şube Müdürlüğü, Çalışma ve İş Kurumu Nevşehir Şube Müdürlüğü’nde görev almıştır.

“15.01.2020 tarihinde Belediye Başkan Yardımcılığı, 19.08.2022’de Mali Hizmetler Müdürlüğü olmak üzere toplamda 25 yıldır kamu görevi yapan Hamza Çam, Kırşehir Belediyesi’nde 4 yıldır Belediye Başkan Yardımcılığı görevinde olup Mali Hizmetler Müdürlüğü yapmıştır.

“Ülke ekonomisinin giderek içinden çıkılamaz bir açmaza girdiği ve halkımızın günden güne yoksullaştığı; vatandaşlarımızın çöplerden yiyecek toplamaya mahkûm edildiği, gençlerimizin işsizlik oranının giderek katlandığı bir ülkede, asıl gündemle uğraşması gerekenlerin ve gerçek dışı haberlerle algı yaratmaya çalışanların takdirini ise tüm kamuoyumuzun bilgisine sunarım.” (HABER: FAHRETTİN TOKER)

5 küçükbaş, 3 büyükbaş hayvan yanarak telef oldu 5 küçükbaş, 3 büyükbaş hayvan yanarak telef oldu