YAŞASIN CUMHURİYET…

Cumhuriyetimizin 97. kuruluş yıldönümünde koronavirüs nedeniyle Kırşehir Valiliği’nin programı dışında hiçbir etkinliğe izin yok!..

YAŞASIN CUMHURİYET…

Cumhuriyetimizin 97. kuruluş yıldönümünde koronavirüs nedeniyle Kırşehir Valiliği’nin programı dışında hiçbir etkinliğe izin yok!..

YAŞASIN CUMHURİYET…

"Ey yükselen yeni nesil, istikbal sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk, onu devam ettirecek sizlersiniz." M. Kemal Atatürk

Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün işgal altındaki bir ülkeyi bağımsızlık meşalesi altında toplayan, parçalanmış ve yokluk içindeki bir imparatorluktan, tüm dünyanın saygı duyduğu, çağının ilerisinde bir devlet yaratan, tarihi yeniden yazıp, cumhuriyetle taçlandırarak kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’nin 97. Yıldönümünü koranavirüs gölgesinde kutlanacak. Kırşehir Valiliği’nin hazırladığı program dışında başka bir etkinliğe izin verilmeyecek. 
28 Ekim 2020 Çarşamba günü saat 13.00’ten itibaren bütün kamu kurumları, özel kuruluşlar, bina, iş yerleri ve vatandaşlarımızın evlerinin cam ve balkonları şanlı Bayrağımız ile donatılacak.
Cumhuriyet Bayramı'nın 97. yıl kutlamaları bugün saat 13.00’te üç pare top atışı ve Cacabey Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na Vali İbrahim Akın ile Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu’nun çelenkler sunması ile başlayacak. Ardından saat 13.15’te Cacabey Meydanı’nda “Atatürk ve Cumhuriyet Konulu Resim ve Fotoğraf Sergisi”nin açılışı yapılacak. 
Vali Akın tarafından açılacak serginin gezilmesinin ardından saat 14.00’te Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Youtube Kanalı’nda Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Tarih Böl. Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yaşar Özüçetin’in sunumuyla “Tarihi Süreç İçerisinde Cumhuriyet ve Cumhuriyetin Ülkemizdeki Görünümü” konulu konferans gerçekleştirilecek. 
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Perşembe günü saat 10.00’da Valilik binası önünde başlayacak. Vali İbrahim Akın, Türkiye Cumhuriyeti Devleti adına kutlamaları protokol sırasına göre kabul edecek. Cumhuriyet'in 97. yıldönümü kutlamaları saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayacak. Vali İbrahim Akın Cumhuriyet Bayramı’nın anlam ve önemini belirten bir konuşma yapacak. Buradaki tören araç konvoyu geçişi ile sona erecek. 
29 Ekim 2020 Perşembe akşamı saat 19.00’da Askerlik Şubesi Önü Türk Büyükleri Anıtı ile Cacabey Meydanı arasında Gençlik Merkezi öğrencileri, sporcular ve antrenörler tarafından 20 Kişi ile sınırlı olmak üzere Fener Alayı gerçekleştirilecek.
Kırşehir’deki Cumhuriyet Bayramı kutlamaları 29 Ekim Perşembe akşamı sat 19.15’te Kentpark’ta yapılacak havai fişek ve ışık gösterileri ile sona erecek. 
Öte yandan, Cumhuriyet Bayramında, Covid-19 salgınıyla mücadele kapsamında içerisinde bulunduğumuz “kontrollü sosyal hayat” döneminin maske ve temizlikle birlikte temel prensiplerinden olan fiziki mesafe kuralına riayet edilmesi sağlanacak.
İl Kutlama Komitesince belirlenen tören ve kutlama programı Valilik
Makamının onayına sunulacak ve bu programın dışında başkaca kurum/kuruluş tarafından program düzenlenmesine müsaade edilmeyecek. (HABER: BEYHAN BALLI)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER