YAŞASIN CUMHURİYET…

Ulu Önder Atatürk'ün emperyalizme ve gericiliğe karşı arkadaşları ve Türk ulusu ile birlikte yürüttüğü şanlı mücadelenin sonunda kurduğu ve "En büyük eserim" diyerek Türk ulusuna emanet ettiği Cumhuriyet'in kuruluşunun 98’ncı yıldönümünü coşkuyla kutluyoruz… 

YAŞASIN CUMHURİYET…

“Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu kâfidir. Benim naçiz vücudum bir gün elbet toprak olacaktır, fakat Türkiye Cumhuriyeti ebediyen yaşayacaktır. Ve Türk milleti güven ve mutluluğun kefili olan ilkelerle uygarlık yolunda tereddütsüz yürümeye devam edecektir.”
Mustafa Kemal ATATÜRK

Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün işgal altındaki bir ülkeyi bağımsızlık meşalesi altında toplayan, parçalanmış ve yokluk içindeki bir imparatorluktan, tüm dünyanın saygı duyduğu, çağının ilerisinde bir devlet yaratan, tarihi yeniden yazıp, cumhuriyetle taçlandırarak kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’nin 98. Yıldönümünü Cuma günü coşkulu törenlerle kutlanacak. 
Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde; parçalanmış ve yokluk içindeki bir imparatorluktan, tüm dünyanın saygı duyduğu, çağının ilerisinde bir devlet yaratan, tarihi yeniden yazıp, cumhuriyetle taçlandırarak kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’nin ilanının 98. Yılını yarın kutlayacağız.   
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, bugün saat 13.00’te Kale’den yapılan 3 pare top atışı ile Cacabey Meydanında bulunan Atatürk Anıtına çelenklerin sunulmasıyla başladı. Vali İbrahim Akın ile Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu’nun Atatürk Anıtına çelenk sunulmasını saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması izledi.
Cumhuriyetimizin kuruluşunun 98. Yıldönümü kutlamalarına Vali İbrahim Akın, Milletvekilleri Mustafa Kendirli ve Metin İlhan, Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, daire müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, şehit yakınları ve gaziler katıldı.
29 Ekim yarın saat 09.30-09.50 arasında Valilik Makamında Türkiye Cumhuriyeti Devleti adına Vali İbrahim Akın’ın protokol sırasına göre tebrikleri kabul etmesi ile start alacak. Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Cacabey Meydanı’nda saat 10.00’da başlayacak.  
Cumhuriyet'in 98. yıldönümü kutlamaları saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayacak. Vali İbrahim Akın Cumhuriyet Bayramı’nın anlam ve önemini belirten bir konuşma yapacak.
Belediye Başkanlığı Mehteran Bölüğü tarafından marşlar sunulacak. İki öğrenci tarafından Cumhuriyet Bayramı ile ilgili şiirler okuyacak. Halk Oyunları gösterisi sunulacak, resim, şiir, kompozisyon, turnuvalar ve Cumhuriyet Koşusu yarışmalarında dereceye giren öğrencilere Vali İbrahim Akın ve diğer il yöneticileri tarafından ödülleri verilecek.
 İl Jandarma Komutanlığı Tören Kıtası, Gaziler, Üniversite, Milli Eğitim Müdürlüğü’nce belirlenecek okul öğrencileri, Gençlik Merkezi öğrencileri ve sporcular, halk oyunları ekipleri, Neşet Ertaş Güzel Sanatlar Lisesi bando takımı eşliğinde merasim yönetmeliğine uygun olarak Tören Geçişi yapacaklar.
Kutlamalar bu akşamı saat 19.00’da İl Protokolü, öğrenciler, sporcular ve vatandaşların katılımı ile Askerlik Şubesi Önü ile Cacabey Meydanı arasında Fener Alayı gerçekleştirilmesi ile sona erecek.(HABER: BEYHAN BALLI)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER