YARIN ÇOCUKLARIN BAYRAMI

YARIN ÇOCUKLARIN BAYRAMI

Yüzlerinde gülücüklerin, kalplerinde sevgi ve umut çiçeklerinin hiç solmamasını temenni ettiğimiz, bunun için büyük gayret sarf ettiğimiz bütün çocuklarımızın ve Türk ulusunun 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun…

YARIN ÇOCUKLARIN BAYRAMI

''Türk milletinin geleceği, yarınki çocuklarının doğru görüşü ve yorulmak bilmeyen çalışma azmi ile büyük ve parlak olacaktır.'' Mustafa Kemal ATATÜRK”

Egemenliğin kayıtsız ve şartsız olarak millette devredildiği ve millet iradesinin topyekûn temsil edildiği Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 102’inci yıl dönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı tüm yurtta olduğu gibi Kırşehir’de de büyük bir gurur ve sevinçle kutluyoruz.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımıza ve tüm dünya çocuklarına bayram olarak armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 102’nci yıldönümü yarın şehrimizde çeşitli etkinliklerle kutlanacak.

Kırşehir’deki kutlamalar yarın saat 09.30’da Cacabey Meydanı önündeki Atatürk Anıtı’na İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün çelenk sunmasıyla başlayacak. Öğrenci gruplarının da hazır bulunacağı törende, saygı duruşu ve İstiklal Marşı eşliğinde şanlı bayrağımız göndere çekilecek. Ayrıca bütün ilk ve ortaokul müdürlükleri, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın anlam ve önemine uygun şekilde kutlamalar yapacak.

23 Nisan Cumartesi günü, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle saat 10.30’da 30 Ağustos İlkokulu öğrencileri Vali İbrahim Akın’ı; Muharrem Sayan İlkokulu öğrencileri Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu’nu; Hürriyet İlkokulu öğrencileri de İl Milli Eğitim Müdürü Metin Alpaslan’ı ziyaret ederek, temsili olarak makama oturacaklar.

23 Nisan kutlamaları çelenklerin sunulmasının ardından saat 11.00'de Kent Park’ta devam edecek. Buradaki tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayacak. Öğrenciler adına yapılacak konuşmaları, anaokulu öğrencilerinin gösterisi izleyecek. Şiirler okunacak, jimnastik gösterisi, ulusal halk oyunları gösterisi, yerel halk oyunları gösterisi ve final gösterileri ile devam edecek kutlamalar çocuk korosu müzik dinleti, geleneksel çocuk oyunları ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve çocuk bayramı nedeniyle açılan stantların gezilmesi ile bayram kutlamaları sona erecek. (HABER: BEYHAN BALLI)

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2022, 14:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER