“Yamula Projesi bölgemizin ve  Kırşehir'in kaderini değiştirecek”

“Yamula Projesi bölgemizin ve  Kırşehir'in kaderini değiştirecek”

AK Parti Kırşehir İl Başkanı Seher Ünsal:

“Yamula Projesi bölgemizin ve 
Kırşehir'in kaderini değiştirecek”

“Kırşehir çiftçisine müjdeler olsun” diyen AK Parti Kırşehir İl Başkanı Seher Ünsal, toplamda 65 bin hektar Kırşehir tarım arazini sulayacak olan Yamula Projesi’nin, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile görüşmeleri sonucu 2022 yatırım programına alınacağının müjdesini verdi.
Yamula Barajı’nın Kırşehir ve ilçelerimizde tarıma büyük ekonomik katkı sağlayacağını, böylece hem bölgenin hem de Kırşehir'in kaderini değiştireceğini belirten Başkan Seher Ünsan, yaptığı yazılı açıklamada şunları ifade etti:
“Çiftçimizin daha verimli ve daha zengin bir üretim yapacağı bir projedir. Tarlaların suya doyacağı böyle büyük bir projenin müjdesini vermenin heyecanını yaşıyorum. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde AK Parti kurulduğu günden bugüne ülkemize büyük projeler kazandırdı. Kırşehir ile birlikte 4 ili etkileyecek olan Yamula Barajı Kalaba-Seyfe Pompaj Sulama Projesi tamamlandığında toplam 110 bin hektar alan sulu tarıma geçilmiş olacak. Şehrimize ve bölgemize hayırlı olsun. Bizler göreve geldikten sonra bakanlarımız ile sürekli irtibat halindeyiz. Kırşehir’i ilgilendiren her projeyi inceliyor ve takip ediyoruz.” 
AK Parti Kırşehir İl Başkanı Seher Ünsal’la Kırşehir’e selamlarını ileten Tarım ve Orman  Bakanı Bekir Pakdemirli “Yamula Projemizi hayata geçireceğiz. 2022 yatırım programına alıyoruz. Kırşehir’e bölgemize hayırlı olsun” dedi. (HABER MERKEZİ)
 

Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2021, 14:08
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kıvırcık
Kıvırcık - 2 hafta Önce

Ben bildim bileli bu masal anlatılır.İnsanlara umut vermek ne yazıkki bu konuyla ilgili hiç bir icraat ve planlama yok.

SIRADAKİ HABER