Vekâletle kurban kesim  tanıtım toplantısı yapıldı

Vekâletle kurban kesim  tanıtım toplantısı yapıldı

Kırşehir İl Müftülüğü'nde 2021 yılı vekâletle kurban kesim tanıtım toplantısı yapıldı.
Yapılan toplantıya İl Müftüsü Mehmet Yaman, İl Müftü Yardımcısı Zeynep Önen, Şube müdürleri ile organizede görevli İmam Hatipler ve Kur’an kursu öğreticileri katıldı. Yapılan toplantı da İl Müftüsü Mehmet Yaman 2021 yılı Türkiye Diyanet Vakfı Vekâletle kurban Organizasyonu ile ilgili açıklamalarda bulundu.
İl Müftüsü Mehmet Yaman açılış konuşmasında; bu yılki temanın “Kurbanını Paylaş Kardeşinle Yakınlaş” olarak belirlediğini ve Kırşehir olarak bizlere büyük görevler düştüğünü belirtti. 
Yaman, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı organizasyonuyla gerçekleşen "Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu"nun, İslam coğrafyasındaki mazlumların umudu olduğunu ve bu konuda insanların doğru bilgilendirilmesinin önemini vurguladı.
Müftü Yaman şunları ifade etti:
"Vekâlet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu"nun iyi tanıtılmasını söyleyerek, Başkanlığımız ve Türkiye Diyanet Vakfı "Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş" temasıyla mazlum ve muhtaç insanların yüzünü güldürmek ve bir nebze de olsa onların da bayramı yaşamalarına katkıda bulunmak için yardım sever halkımızın kurbanlarını ihtiyaç sahiplerine ulaştırmayı hedeflemektedir. Her yıl yurt içinde ve yurt dışında artarak devam eden Vekâlet Yoluyla Kurban Kesimi yeryüzündeki bütün mazlumların umudu olmuştur. "Diyanet İşleri Başkanlığımız ve Türkiye Diyanet Vakfımız; dünyanın her yerine dil, din, ırk, mezhep, meşrep, farkı gözetmeksizin yardım elini hep uzatmıştır. Kurban bağışında bulunmak isteyen vatandaşlarımız gerek İl Müftülüğümüze gelerek şahsen bağışta bulunabileceği gibi ilimizin değişik noktalarına kuracağımız bağış çadırlarına da giderek orada bulunan görevlilerimize bağışta bulunabilirler. Camilerimiz ile bağış çadırlarına Vakfımız tarafından hazırlanan reklam afişlerinden yeteri kadar bastırarak asacağız.  Bu yılki kurban bedelimiz yurt içi 1125 ₺, yurt dışı 925 TL’dir. Kırşehirli kardeşlerimizi kurban ibadetlerini müftülüğümüz ve Türkiye Diyanet Vakfı aracılığıyla gerçekleştirmeye davet ediyorum. Rabbim ibadetlerini kabul etsin."  (HABER MERKEZİ)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER