“VALİLİK BİNASI ŞEHRİMİZ İÇİN SEMBOLİK BİR DEĞERE SAHİP”

CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan Kırşehir Valilik Binası’nın yurda dönüştürülmesini değerlendirdi: 

“VALİLİK BİNASI ŞEHRİMİZ İÇİN SEMBOLİK BİR DEĞERE SAHİP”

CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan, Kırşehir Valilik Binası projesinin kız öğrenci yurdu yapılmasına ilişkin değişiklik kararı üzerine bir dizi açıklamalarda bulunarak İçişleri ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlıkları arasında yapılan protokol sonrasında Kırşehir yeni Valilik Binası projesinin kız öğrenci yurdu yapılması üzere devredilmesini değerlendirdi.
Milletvekili Metin İlhan, kız öğrenci yurdu ihtiyacı ivedilik gerektirdiyse Kırşehir’de eski eğitim fakültesi yeri de dâhil olmak üzere merkezde buna uygun çok sayıda kamu arazisi mevcuttur diyerek açıklamalarını şu şekilde sürdürdü:
“Şehrimiz için sembolik bir değeri de bulunan Valilik hizmet binası için neden böyle bir değişikliğin yapıldığını anlamak ve vatandaşlarımıza anlatmak çok zor olacaktır. Kırşehir modern yaşamın etkilerinin az hissedildiği butik bir şehirdir. Dolayısıyla vatandaşlarımızın kamu hizmetlerine ulaşmada zorluk yaşamaması çok önemlidir. Yani nüfus il müdürlüğünün Terme'de, Tapu müdürlüğünün merkezde, Defterdarlığın ve Valilik merkez idare binasının Ankara Caddesi'nde olmasına hemşerilerimiz alışık değildir.”
FARKLI SİYASİ HESAPLARIN YAPILIYOR OLMASINA VATANDAŞLAR TEPKİLİ…
CHP Milletvekili İlhan, Kırşehirlilerin eskisi gibi Valilik binasında tüm işlerini tek merkezde kolayca yapabilmeyi beklediklerine ayrıca projesi onaylanmış, ihalesi yapılmış, inşaatı başlamış Valilik hizmet binasının başka bir kuruma farklı siyasi hesaplar yapılarak devredilmesinin ise Kırşehir halkı tarafından tepki ile karşılandığına da değindi.
İlhan, açıklamasını şöyle tamamladı: 
“Bakınız bu konu ile ilgili sivil toplum kuruluşlarından tutun da esnafa, çiftçisinden tutun da memuruna varana kadar toplumun tüm kesimleri ile milletvekili olarak bizzat görüştüm. Kırşehirlilerin siyaseten cezalandırılmalarının devamı niteliğinde olan bu karara çok tepkili olduklarını gördüm. Vatandaşı yakından ilgilendiren böyle bir hususta onların fikrini almamak, işi dışarıdan gelmiş şehrimizin gerçeklerini bilmeyen bürokratlara bırakmak doğru değildir. Bırakırsanız ‘konum’ ‘kültürel doku’ ve ‘hizmet’ nedir bilmeyen bürokratlar şehrin kalbine yani en merkezi yerine Valilik hizmet binası değil öğrenci yurdu yaparlar. Bir an önce bu yanlıştan dönülmesi için gereken adımların atılması elzemdir. Aksi bir durum demokrasi gazisi şehrimiz için yeni bir mücadelenin başlangıcı olacaktır. Tüm hemşerilerimize saygıyla duyurulur.” (HABER MERKEZİ)
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet Yıldız
Mehmet Yıldız - 10 ay Önce

Sayın vekilim çok doğru özetlemişsiniz . Dilerim bu doğrultuda olur
Yoksa bu biz Krşehirlilere yapılan haksızlık olur.
Mecliste sesimiz sizlersiniz. İyi haberleri bekliyoruz.

Fazil  Yilmaz
Fazil Yilmaz - 10 ay Önce

Mustafa kendirliden de boyle guzel haberler duymak isteriz elbetde, siz bu konuya parmak bastiniz icin
bir kirsehirli olrak tesekkur ederim. kirsehir halki adina.
ben bir gurbetci olarak cok zorluk cektim bu sene bir tapu icin iki gun zaman harcadim.

Zafer Dogan
Zafer Dogan - 10 ay Önce

Hiç bir vilayete yapılmayan biz kırşehirlilere yapılıyor.
Bu da bizim millet vekillerimizin Ankara’da iyi çalışmadığını gösteriyor.
Bu kırşehirin. kaderi olamaz. Bu yanlıştan bir an önce dönmesi lazım bu hükümetin.
Bunun iyi sonuca varması siz değerli millet vekillerine düşüyor. Mustafa kendirli bu konuda
Ne düşünüyor acaba? Onun görüşlerinde yer verirseniz sevinirim.

SIRADAKİ HABER