Vali İbrahim Akın’dan Regaip Kandili Mesajı

Vali İbrahim Akın’dan  Regaip Kandili Mesajı

Vali İbrahim Akın yarın idrak edeceğimiz “Regaip Kandili” dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Rahmeti, bereketi ve mağfireti bol üç ayların manevi iklimine girildiğinin habercisi olan Regaip Kandiline kavuşmanın huzurunu yaşadıklarını ifade eden Vali Akın, yayınladığı mesajda şunları söyledi:  

“Tüm İslam âlemi için rahmet, bereket ve mağfiret mevsimi olan kabul edilen mübarek üç aylara girmiş bulunuyoruz. Senenin belirli dönemlerinde ihya etme fırsatı bulduğumuz mübarek gün ve geceler taşıdıkları anlam itibariyle dini duyguların daha yoğun yaşanmasına, insani ve ahlaki değerlerin ön plana çıkmasına vesile olmaktadır.

“Mübarek üç ayların habercisi olan Regaip Kandili de Allah’ın rahmeti ve mağfiretiyle tüm insanlığı kuşattığı, samimi kalple kendisine yönelen kullarını affettiği faziletli gecelerden birisidir.

“Manevi iklimiyle ruhlarımızın hayat bulduğu üç aylar ve Regaip gecesi, bizlere yaratılış gayemizi ve sorumluluklarımızı düşünme, hayatımızın muhasebesini yapma, yarın ve geleceğe dair isteklerimizi inancımız doğrultusunda gözden geçirme imkânı sunmaktadır.  Bu mübarek gecede yakaladığımız sevgi, saygı ve hoşgörü ortamının diğer zamanlara da sirayet ederek birlik ve beraberliğimizi daha da pekiştirmesini temenni ediyorum.

“Bu düşüncelerle, tüm İslam âleminin ve Kırşehirli hemşehrilerimin mübarek üç aylarını ve Regaip Kandilini tebrik ediyor, tüm insanlığa huzur ve barış getirmesini diliyorum.” (HABER MERKEZİ)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER