Vali İbrahim Akın'dan Gaziler Günü mesajı

Vali İbrahim Akın'dan Gaziler Günü mesajı


KIRŞEHİR Valisi İbrahim Akın, her yıl 19 Eylül'de tüm Türkiye'de çeşitli etkinliklerin düzenlendiği Gazileri Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Mesajında şehitlik ve gaziliğin milletimiz için büyük bir şeref olduğuna dikkat çeken Vali Akın, yayınladığı mesajında şunları söyledi:
“Türk milleti, tarih boyunca kurduğu büyük ve güçlü devletlerle hür yaşamış, en zor şartlar altında dahi vatanını, bayrağını ve kutsal saydığı değerleri korumasını bilmiştir.
“Aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimiz, vatanımızı canı pahasına savunarak bizlere onurlu ve insanca yaşayabileceğimiz bir gelecek armağan etmişlerdir. Bugün onların sayesinde ülkemizde huzur ve güven içerisinde yaşayabiliyor, geleceğimiz üzerinde kararlar alabiliyoruz.
“Milletimiz için şehitlik ve gazilik her vatan evladının ulaşmayı istediği ve büyük bir onur kaynağı olarak gördüğü yüce bir mertebedir. Her millete nasip olmayan bu anlayış milletimizin taşıdığı yüksek karakterin bir neticesidir. Nitekim milletimiz Çanakkale’de, Sakarya’da, Dumlupınar’da, Kıbrıs’ta, yurt içinde ve sınır ötesinde olduğu gibi 15 Temmuz’da da vatan hainlerine ve onların işbirlikçilerine karşı kahramanca mücadele vermiştir.
“Vatanın selameti için cepheden cepheye koşan, teröre göz açtırmayan, “Ölürsem Şehit, Kalırsam Gazi” anlayışıyla canlarını ortaya koyan şehit ve gazilerimiz, bizim bu topraklarda söz sahibi olmamızın yegâne sebebidir. Kahramanlıklarıyla övündüğümüz gazilerimize, saygın kişiliklerine yaraşır şekilde yaşam imkânını sunmak ve onların her fırsatta yanında olmak bizim en ulvi görevimizdir.
“Bu anlamlı günde, devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK başta olmak üzere bizlere bu cennet vatanı emanet eden tüm şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi minnetle anıyor, gazilerimizin "Gaziler Günü’nü” en içten duygularımla kutluyorum.” (HABER: BEYHAN BALLI)
Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2020, 15:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER