Vali Buhara  Ahi Evran Üniversitesi’ni ziyaret etti

Vali Buhara  Ahi Evran  Üniversitesi’ni ziyaret etti

Kırşehir Valisi Hüdayar Mete Buhara, 3 Haziran 2022 tarihinde Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’ni ziyaret ederek Rektör Prof. Dr. Vatan Karakaya'dan ilimiz ve üniversitemizin genel durumu hakkında bilgi aldı.

Görüşme öncesi Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Camisinde cuma namazını kılan Kırşehir Valisi Hüdayar Mete Buhara, namaz sonrasında camiyi gezerek Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Kurtuluş Yılmaz ve ilimiz hayırseveri Muzaffer Marşap’tan bilgi aldı.

Cami çıkışının ardından İlimiz Valisi Hüdayar Mete Buhara, Rektör Prof. Dr. Vatan Karakaya ile rektörlük makamında bir araya geldi.

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinin ilimizin gelişimi ve kalkınmasında önemli görevler üstlendiğini belirten Vali Hüdayar Mete Buhara, üniversitenin çalışmaları ve projelerinin çok değerli olduğunu söyledi.

Üniversitemiz ile iş birliğinin devam etmesi temennisinde bulunan Kırşehir Valisi Hüdayar Mete Buhara, Rektör Prof. Dr. Vatan Karakaya ve ekibini başarılı çalışmalarından dolayı tebrik etti.

Göreve geldiği günden bu yana tüm çabalarının üniversitemizin gelişimi ve ilimizin kalkınmasına katkı sağlamak olduğunu anlatan Rektör Karakaya, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’nin Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması kapsamındaki pilot üniversite projeleri, kalite çalışmaları ve eğitimde kalite güvencesini sağlayan yerli yazılım çalışmaları hakkında Vali Hüdayar Mete Buhara’ya bilgi verdi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Kırşehir Valisi Hüdayar Mete Buhara’ya teşekkür etti.

Ziyarete, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ahmet Gökbel, Prof. Dr. Mustafa Kurt ve Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil de eşlik etti. (HABER MERKEZİ)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER