Vali Akın’dan Kırşehir Ziraat Odası’na ziyaret 

Vali Akın’dan Kırşehir Ziraat Odası’na ziyaret 

Vali İbrahim Akın, Ziraat Odası Başkanlığını ziyaret ederek Oda Başkanı Sinan Purcu’dan bilgiler aldı. 
Ziyaret sırasında konuşan Vali İbrahim Akın, Ziraat Odalarının çiftçilere her türlü desteği sağlayan önemli bir kuruluş olduğunu söyledi.
Ülkemizin en köklü sivil toplum kuruluşlarından bir tanesi olan Ziraat Odalarının temel görevlerinden birisinin de çiftçileri desteklemek olduğunu belirten Vali İbrahim Akın, “Ziraat Odaları, çiftçilerimizin bilinçlendirilmesi, sorunlarının ilgili makamlara ileterek çözülmesi, üretim artışını sağlamak açısından üretim girdilerinin temin edilmesi gibi konuda çiftçimize yardımcı olan bir kurumdur. Bu açıdan, Ziraat odalarının Türk tarımındaki önemi büyüktür. Pandemi sürecini yaşadığımız günümüzde tarımsal üretimin ne kadar önemli olduğu bir kez daha anlaşılmıştır. Ülkemiz tarımsal üretim açısından kendi kendine yetebilen az sayıdaki ülkeler arasında yer almaktadır. Bu vesile ile alın teri ile üretim yapan çiftçilerimize bol kazançlar diliyorum.” dedi.
Ziyaret, Ziraat Odası Başkanı Sinan Purcu’nun Vali Akın’a çalışmaları ve çiftçilerin sorunları hakkında bilgiler vermesi ile sona erdi. (HABER MERKEZİ)
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER