Vali Akın’dan Kadir Gecesi mesajı

Vali Akın’dan Kadir Gecesi mesajı

Vali İbrahim Akın Cumartesi günü idrak edeceğimiz mübarek Kadir Gecesi dolayısıyla bir tebrik mesajı yayınladı.
İslam âlemi olarak bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesine erişmenin huzurunu yaşadıklarını ifade eden Vali Akın, yayınladığı Kadir Gecesi mesajında şunları ifade etti:
“Mübarek Ramazan ayının sonlarına yaklaştığımız bu günlerde 8 Mayıs Cumartesi gününü Pazar’a bağlayan geceyi Kadir Gecesi olarak hep beraber dualarla ihya edeceğiz.
“Her anı esenliklerle dolu Kadir Gecesi’ni diğer bütün zamanlardan üstün kılan en büyük özellik tüm insanlık için büyük bir rehber olan Kutsal Kitabımız Kuran-ı Kerim’in bu gecede inmeye başlamasıdır.
“Huzur içerisinde geçirilen Ramazan günleri, Kadir Gecesi'nin rahmet ve bereketi ile doruğa çıkmaktadır. Yüce Kitabımızda “bin aydan daha hayırlı” olduğu bildirilen Kadir Gecesi, hem manevi hem de gönül dünyamızın aydınlanması için bizlere eşsiz bir fırsat sunmaktadır. Yüce Allah’ın sonsuz rahmetinin yeryüzünü çepeçevre kuşattığı bu esenlik gecesinde bütün hata ve günahlarımızdan arınmak için af dilemeliyiz.
“Bu duygularla, tüm İslam âleminin, Milletimizin ve Kırşehirli hemşehrilerimin Kadir Gecesini tebrik ediyor, bu mübarek gecenin tüm insanlığa hayırlar getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.” (HABER: BEYHAN BALLI)

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2021, 14:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER