Vali Akın’dan Berat Kandili mesajı 

Vali Akın’dan Berat Kandili mesajı 

Vali İbrahim Akın, yarın gece idrak edeceğimiz Berat Kandili dolayısıyla bir tebrik mesajı yayınladı.
Berat Kandili’nin ülkemize ve tüm insanlığa rahmet, bereket ve huzur getirmesini Yüce Allah’tan niyaz eden Vali Akın’ın mesajı şöyle: 
“İslam âlemi için en hayırlı gecelerden birisi olan mübarek Berat Kandili’ni Kırşehirli hemşehrilerimizle birlikte idrak edeceğiz.
“Berat Kandili, tüm müminler için Allah’ın rahmeti ve mağfiretiyle tecelli ederek kullarına bağışlanma kapılarını sonuna kadar araladığı, dualarına karşılık verdiği, hata ve günahlarını affettiği çok özel bir gecedir.
“Hızla akıp giden hayat içerisinde böylesine mübarek bir geceye yeniden erişmek biz Müslümanlar için büyük bir fırsattır. Bizler bu gece vesilesiyle kendimiz ve çevremizle ilgili yaşantımızı değerlendirme ve yeniden tanzim etme imkânı buluyoruz.
“Bu açıdan dua ve tövbe zamanı olan Berat Kandili’nin faziletine inanarak geleceğe dair güzel umutlarımızı yeniden yeşertmek ve iyiliği yaşantımızın her alanında egemen kılmak için çaba göstermeliyiz.
“Bu duygularla, başta Kırşehirli Hemşehrilerimizin, milletimizin ve tüm İslam âleminin Berat Kandili’ni tebrik ediyorum. Bu mübarek gecenin ülkemize ve tüm insanlığa rahmet, bereket ve huzur getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyor, saygılar sunuyorum.” (HABER MERKEZİ)

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2021, 16:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER