Vali Akın, Tarım ve Orman Müdürlüğü’nü ziyaret etti

Vali Akın, Tarım ve Orman Müdürlüğü’nü ziyaret etti

Vali İbrahim Akın, İl Tarım ve Orman Müdürlüğünü ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
Ziyaretinde kurumda yürütülen çalışmalar hakkında brifing alan Valin İbrahim Akın, göreve yeni atanan İl Tarım ve Orman Müdürü Duran Seçen’e görevinde başarılar diledi.
Ziyaret sırasında yaptığı konuşmada, tarımsal faaliyetlerin ilimizde önemli bir geçim kaynağı olduğunu belirten Vali İbrahim Akın, bu açıdan tarım ve hayvancılık alanında üretimin arttırılması adına yürütülen çalışmaları önemsediklerini söyledi.
Kırşehir’in büyükbaş hayvan varlığı açısından ülkemizde önemli bir yere sahip olduğunu belirten Vali İbrahim Akın, “Çiftçilerimizin tarım ve hayvancılık sektöründe devletimizin sağladığı teşviklerden yararlanması önem arz etmektedir. Tarım ve Orman Bakanlığımızın yanı sıra dâhil olduğumuz Ahiler Kalkınma Ajansı ve Konya Ovası Projesi İdaresi Başkanlığının teşviklerinden çiftçilerimizin faydalanması tarım ve hayvancılığın gelişmesinde önemli rol oynamaktadır. İl Müdürlüğümüzün tarım ve hayvancılık alanlarında çiftçilerimize yaptığı rehberlik görevini şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da arttırarak devam ettireceğine inanıyorum” dedi.
Vali İbrahim Akın’ın ziyareti kurum birimlerini gezerek personelden bilgiler alması ile sona erdi. (HABER MERKEZİ)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER