Vali Akın ile Emniyet  Genel Müdürü Aktaş trafik denetimlerine katıldı

Vali Akın ile Emniyet  Genel Müdürü Aktaş trafik denetimlerine katıldı

Kurban Bayramı’nın sona ermesiyle artan trafikte kazaların önlenmesi amacıyla Vali İbrahim Akın, Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş ile birlikte denetimlere katıldı.
İlimiz sınırları içerisindeki uygulama noktalarını gezerek denetimleri yerinde inceleyen Vali İbrahim Akın ve Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, vatandaşlarımıza trafikte kurallara uyulması yönünde hatırlatmalarda bulundular.
İlk olarak şehir girişindeki Uygulama Noktasını ziyaret eden Valin İbrahim Akın ve Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, Kurban Bayramı tedbirleri kapsamında yapılan denetimler hakkında bilgiler alarak yolculuk yapan vatandaşlarımıza trafik kurallarına uyulması yönünde çeşitli hatırlatmalarda bulundular.
Sürücülerden, varacakları yere sağlıklı bir şekilde ulaşmaları için trafik kurallarına uyulması konusunda hassasiyet göstermelerini istediklerini belirten Vali İbrahim Akın ve Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, araçlarda bulunan çocuklara içinde kırmızı düdük, şapka, oyuncak gibi bazı materyaller bulunan çanta hediye ederek, çocuklardan arabayı kullanan büyükleri hata yaptıklarında uyarmalarını istediler.
Sürücülere emniyet kemeri takılması, araç kullanırken cep telefonu ile konuşulmaması, aşırı hız yapılmaması gibi çeşitli uyarılarda bulunan Vali Akın ve Emniyet Genel Müdürü Aktaş, “Kurban Bayramı dönüşünde trafik yoğunlaştı. Bundan dolayı, sevdiklerimize sağlıklı bir şekilde kavuşmak için lütfen kurallara uyalım. Milletçe birlik ve beraberlik içerisinde kutladığımız Kurban Bayramı’nı hem kendimiz hem de sevenlerimiz açısından acıya dönüştürmeyelim. Tüm vatandaşlarımıza hayırlı yolculuklar dileriz.” temennisinde bulundular.
Vali İbrahim Akın ve Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş’ın trafik denetimleri Akpınar ilçemizde yer alan ve sürücüleri bilgilendirmek amacıyla kurulan Yaşam Tünelinde incelemelerde bulunarak yolculuk yapan vatandaşlarımıza uyarılarda bulunmaları ile sona erdi. (HABER MERKEZİ)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER