Türk Polis Teşkilatı’nın  176. yıldönümü kutlanıyor

Türk Polis Teşkilatı’nın  176. yıldönümü kutlanıyor

Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 176. Yıldönümü tüm yurtta olduğu gibi Kırşehir’de de kutluyor. 
Kırşehir Cacabey Meydanı'nda düzenlenen törende, İl Emniyet Müdürü Murat Türesin ve Kırşehir Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü Ortaç Şekeroğlu Atatürk Anıtı'na çelenk sundu. Saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı okundu.
Türesin ve Şekeroğlu, daha sonra Şehit Hava Pilot Astsubay Çavuş Ahmet Tozluklu Şehitliği’ni ziyaret ederek dua etti. 
İl Emniyet Müdürün Murat Türesin daha sonra Şehit Polis Memuru Ramazan Donat’ın ailesine ziyarette bulundular.
Bu arada Vali İbrahim Akın’ın Türk Polis Teşkilatının Kuruluşunun 176. Yıldönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. 
Kurulduğu andan bugüne kadar her süreçte milletimizin can ve mal güvenliğinin korunması amacıyla gece-gündüz demeden fedakârca görev yapan emniyet güçlerinin, halkın en zor anlarda sığındığı bir güven kapısı haline geldiğine dikkat çeken Vali İbrahim, yayınladığı kutlama mesajında şunları ifade etti:
“Teşekkül ettiği ilk andan itibaren devletler, ülkeyi iç ve dış tehditlerden korumak için kamu düzenini sağlayacak kurumları tesis etmek ve gerekli tedbirleri almakla yükümlüdür. Çünkü huzur ve güvenliğin bulunmadığı bir ortamda temel hak ve özgürlüklerin kullanılması, demokrasinin gelişmesi, devlet otoritesinin ve adaletin sağlanması mümkün değildir.
“İşte bugün kuruluşunun 176. yıldönümünü gururla kutladığımız Türk Polis Teşkilatımız da toplumsal huzurun sağlanmasında, suçluların adalete teslim edilmesinde ve ülkemizin bölünmez bütünlüğünün korunmasında önemli bir görev üstlenmektedir.
“Kurulduğu andan bugüne kadar olan süreçte milletimizin can ve mal güvenliğinin korunması amacıyla gece gündüz demeden fedakârca görev yapan emniyet güçlerimiz, halkımızın en zor anlarda sığındığı bir güven kapısı haline gelmiştir.   
“Çağın gereklerine uygun olarak hizmet kalitesini arttıran, teknik donanımını kuvvetlendiren, tecrübeli kadrosuyla suç ve suçlularla etkin mücadele eden polis teşkilatımız, gerektiğinde devletimizin bekası ve kutsal saydığımız değerler uğruna en değerli varlığı olan canını ortaya koymaktadır. Bu gün vesileyle, üstün görev anlayışıyla giydiği üniformanın hakkını vererek şehitlik ya da gazilik mertebesine ulaşan kahraman polislerimizi bir kez daha şükranla anıyorum.
“Yaşadığımız yüzyılda teknolojik gelişmelere bağlı olarak suç türleri de çeşitlilik göstermekte ve dolayısıyla polis teşkilatımız üzerindeki sorumluluk da giderek artmaktadır. Ancak şunu unutmamak gerekir ki toplumda huzurun, düzenin ve asayişin sağlanması sadece polisin görevi değil hepimizin ortak sorumluluğudur. Bu sebeple polise görevini icra ederken destek ve yardımcı olunması suç ve suçlularla mücadelede daha iyi sonuçların elde edilmesini kolaylaştıracaktır.
“Kırşehir, geçmişte olduğu gibi bugün de asayiş ve güvenlik açısından ülkemizin en huzurlu illeri arasında yer almaktadır. Elbette elde edilen bu başarının altında emniyet teşkilatımızın üstün gayretinin yanında kanunlara saygılı ve devletine bağlı Kırşehirli hemşerilerimizin de büyük katkısı vardır.
“Ülkemizin temel kurumlarından olan ve mazisindeki başarılarla milletimizin sevgisini ve güvenini kazanan polis teşkilatımızın tüm mensuplarına özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Bu duygularla, 176. kuruluş yıldönümüne ulaşan Türk Polis Teşkilatı mensuplarının gününü kutluyor, görevini icra ederken şehitlik mertebesine ulaşan emniyet mensuplarımızı rahmetle, gazilerimizi şükranla anıyorum. Halen görevi başında bulunan ve emekli olan teşkilat mensuplarımıza da aileleriyle birlikte sağlıklı ve huzurlu bir ömür diliyorum.” (HABER: BEYHAN BALLI)


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER