Türk Ocağı Reisi Doğan, kadınların gününü kutladı

Türk Ocağı Reisi Doğan, kadınların gününü kutladı

Kırşehir Türk Ocağı Reisi Süleyman Doğan, bugün kutlanacak olan Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak tüm kadınların gününü kutladı.
Başta şehit anneleri olmak üzere Kırşehir Türk Ocağı Şubesi olarak kadınların bu müstesna gününü kutlayan Süleyman Doğan, yayınladığı kutlama mesajında şunları ifade etti:
“Evinde anne, iş hayatında emekçi, sosyal hayatta saygın bir birey olan kadınlarımızın önemi üzerine düşünmek için anlamlı bir gündeyiz. Tarihimiz de kadınlara verilen önem ve Türk kadınının fedakârlığı, dünya milletlerine örnek olacak nitelik taşımaktadır. Bunun ispatı ise yüzyıllar önce devlet yönetiminde söz sahibi olan, yasa mahiyetinde ki emirnameleri imzalayan Türk kadınlarıdır. Kurtuluş mücadelesinde vatanın müdafaası için savaşan, cepheler de yurdunu savunan Türk kadınları değil midir? Muhakkak ki bu fedakârlıkları yapanlar cephanesini korumak için bebeğinin üzerindeki yorganı alarak top mermilerinin üzerini örten Türk kadınlarıdır. 
“Günümüz de ise kadınlarımızın sosyal, iktisadi ve adli başta olmak üzere birçok alanda sorunları mevcuttur. Her geçen gün artan kadın cinayetleri, şiddet ve taciz haberleri hepimizi derinden üzmüştür. Eğer millet olarak değerlerimizi muhafaza noktasında refleks oluşturmazsak işte o zaman intiharımız kaçınılmaz olacaktır. Türk toplumu lokomotifini ahlaktan yana belirlemelidir.
“Kadın haklarının evrensel bütün olduğunu kabul eden vizyon genişliğinin yanı sıra; kadına saygının ve manevi olarak yükümlülüklerin bilince ulaşmış sorumluluk kültürüyle de önümüzde ki sorunlar çözüme kavuşacaktır. 
“Büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘’Ey kahraman Türk kadını, sen yerde sürüklenmeye değil, omuzlar üzerinde yükselmeye layıksın.’’ sözü ile kadınlarımıza kazandırdığı haklar ve inkılaplar bizlere en büyük örnektir. Bu duygu ve düşüncelerle şehit annelerimiz başta olmak üzere Kırşehir Türk Ocağı Şubesi olarak kadınlarımızın bu müstesna gününü kutluyoruz.”(HABER MERKEZİ)
    
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER