TSO Başkanı Yılmaz’dan  Engelliler Günü mesajı

TSO Başkanı Yılmaz’dan  Engelliler Günü mesajı

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yılmaz, 3 Aralık Engelliler Günü dolayısıyla bir mesajı yayınladı.
Zor şartlar altında hayatlarını sürdürmek zorunda kalan tüm engelli vatandaşların 3 Aralık Engelliler Günü’nü kutlayan Başkan Mustafa Yılmaz, mesajında şunlardı ifade etti:
“Engelli vatandaşlarımız, toplumumuzun eşit yaşam hakkına sahip bireyleridir ve onların yaşamda karşılaştıkları zorluklara karşı gerekli önlemlerin alınması hepimizin öncelikli görevidir.
“Engelli bireylerimizin toplumun yaşayan ve üreten bir parçası olarak hayatın içinde yer almasının sağlanması, bunun için gerekli politikaların hayata geçirilmesi sosyal devletin gereğidir. Bu, aynı zamanda, ülkemizin çağdaşlık seviyesinin de bir göstergesidir.
“Buna karşın, ülkemizde engellilerin karşılaştıkları fırsat eşitsizliklerini ortadan kaldırılmaya yönelik iyileştirmeler, ne yazık ki istenilen düzeyde değildir. 
Engellilerimizin geleceğe umutla bakması, sağlık hizmetlerini sorunsuz alması ve üretime katılması için gereken tedbirlerin zaman geçirmeksizin alınması, onlar için uygar bir ülkeye yakışır yaşam standartlarının oluşturulması gerekmektedir.
Unutmayalım ki; herkes bir engelli adayıdır. 
“Bu duygularla, engelli yurttaşlarımızın, engellerinin kalktığı, sosyal, siyasal ve ekonomik hayata tam olarak katılacakları, toplumda bu yönde bilinç ve hassasiyetin artması temennisiyle, 3 Aralık Engelliler Günü’nü kutluyor, zor şartlar altında hayatlarını sürdürmek zorunda kalan tüm engelli vatandaşlarımıza ve onlara desteğini hiçbir zaman esirgemeyen ailelerine sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” (HABER: NECLA BAĞCI)
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER