TSO Başkanı Yılmaz'dan Ahilik haftası kutlama mesajı

TSO Başkanı Yılmaz'dan Ahilik haftası kutlama mesajı


Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Yılmaz, Pazartesi günü başlayacak “33. Ahilik Haftası” nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.
Başta ticari işletmeler, esnaf ve sanatkârlar olmak üzere tüm halkımızın Ahilik Haftasını kutlayan TSO Başkanı Mustafa Yılmaz, mesajında şunları ifade etti:
“Covid-19 salgını nedeniyle bu yıl 33. Ahilik Haftası Kutlamalarını maalesef kısıtlamalı ve buruk olarak kutlayacağız. Ahilik yalnızca Türk insanının değil, bütün dünya toplumlarının örnek alması gereken bir insanlık ve ahlak sistemidir. Bu ahlaki felsefe esnaf ve sanatkârlarımızın, ticari işletmelerimizin ahilik anlayışı içinde ahlak ve çalışma disiplininin yaşatılması, yaşanması hem ekonomik gelişmemiz hem de sosyalleşmemizin yaygınlaşması açısından büyük önem taşımaktadır. Ahiler; ahdinde, sözünde ve sevgisinde vefalı olmayı, aza kanaat edip çoğa şükrederek dağıtmayı, insanlar arasında din, dil, mezhep, ırk ve renk farkı gözetmemeyi ve bunun gibi birçok insani değeri bir yaşam tarzı olarak benimsemiş kimselerdir. Onun içindir ki bizler ipek yolundan bu güne ticarette eşsiz ve görkemli erdemini yaşatan, yansıtan Ahilik ile gurur duyuyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle başta tüm ticari işletmelerimiz, esnaf ve sanatkârlarımız olmak üzere tüm halkımızın Ahilik Haftasını kutlarım.” (HABER MERKEZİ)
Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2020, 13:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER