Sosyal Güvenlik Haftası Kutlanıyor

Sosyal Güvenlik Haftası Kutlanıyor

KIRŞEHİR’DE toplumda sosyal güvenlik bilincinin geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması amacıyla kutlanan Sosyal Güvenlik Haftası etkinlikleri gerçekleştiriliyor.
Sosyal Güvenlik Haftası, 16-22 Mayıs tarihleri arasında çeşitli etkinliklerle kutlanacak.
Sosyal Güvenlik Kurumu'nu (SGK) paydaşlarına tanıtmak, sosyal güvenlik reformunu anlatmak, sosyal güvenlik kavramının toplumumuzun tüm bireyleri tarafından bilinmesini sağlamak, vatandaşları yeni yasa ile ortaya çıkan hak ve yükümlülükler konusunda bilgilendirmek, toplumda sosyal güvenlik bilinci oluşmasına katkı sağlamak amacıyla her yıl kutlanan Sosyal Güvenlik Haftası kapsamında Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Kırşehir İl Müdürü Hacı Mehmet Akdeniz başkanlığındaki SGK personeli Vali İbrahim Akın’ı ziyaret etti. 
Ardından bazı işverenlerini, sivil toplum kuruluşlarını ve Şehit Aileleri Derneği’ni ziyaret eden İl Müdürü Akdeniz, hafta dolayısıyla yaptığı açıklamada, “3 kurumun (Sosyal Sigortalar Kurumu, Bağ-Kur, Emekli Sandığı) birleşmesinden oluşan Sosyal Güvenlik Kurumu kuruluş tarihi olan 16.05.2006 tarihinden bu güne kadar reform niteliğinde sayısız hizmet gerçekleştirmiştir. Tüm dünyayı etkisine alan Covid-19 Pandemi sürecinde de bütün vatandaşlarımızı Genel Sağlık Sigortası kapsamına alarak kurumumuza borcu olsa dahi ücretsiz sağlık hizmeti almalarını sağladık. Sosyal güvenlikte sunulan hizmetleri, teknolojiye taşıyarak, e-devlet portalında en fazla hizmet sunan Kurum olarak dünyada öncü seviyeyi yakaladık. Böylelikle hizmetlerimizi evinde internet ortamında alan vatandaşlarımızın pandemi sürecinde evde kalmalarına katkı sağladık. Sağlık sektörümüz gibi pandemi döneminde de başarılı bir sınav veren Sosyal Güvenlik Kurumu, Ülke nüfusunun %98 ini sosyal güvenlik şemsiyesi altına alan bir kurumdur. Sosyal Güvenlik, vatandaşlarımız için anayasal bir hak olup devletimiz bu hakkı Sosyal Güvenlik Kurumu kanalıyla vatandaşlarımıza kaliteli, adil, şeffaf, güler yüzlü, hızlı ve yerinde hizmet olarak vermeye devam edecektir. Tüm vatandaşlarımızın Sosyal Güvenlik Haftasını kutlar, saygılarımı sunarım” dedi. (HABER MERKEZİ)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER