ŞEHİR İÇİ MİNİBÜS  TERMİNALİ’NİN İKİNCİ ETABI İHALE EDİLECEK  

ŞEHİR İÇİ MİNİBÜS  TERMİNALİ’NİN İKİNCİ ETABI İHALE EDİLECEK  

Başkan Ekicioğlu, kredi kullanmadan tamamen 
Belediye imkânlarıyla hizmete açmakta kararlı

ŞEHİR İÇİ MİNİBÜS 
TERMİNALİ’NİN İKİNCİ
ETABI İHALE EDİLECEK  

Kırşehir Belediyesi’nin Eski Pazaryeri alanına projelendirerek yapımını sürdürdüğü Şehir İçi Minibüs Terminalinin 10 bin 500 metre karelik alanda ikinci etabının ihale aşamasına gelindiği bildirildi.
Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Kırşehir halkının ulaşım kalitesini arttırma yolunda çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini ifade ederek “Şehir içinde kolay ulaşımın sağlanması için modern kenttin olmazsa olmazlarından olan konforlu, işlevsel ve ihtiyaca yanıt verebilecek nitelikli bir Terminal oluşturma gayreti içerisindeyiz. Projenin tamamlanmasıyla Belediye otobüslerine ilaveten şehir içi ulaşım düzeninin de hızlanarak güçlenmesini sağlayacağız. Söz verdiğimiz gibi kent hayatının kolaylaştırılması noktasında daha önce planladığımız projeleri birer birer hayata geçiriyoruz. Yapılacak olan Şehir İçi Minibüs Terminali İkmal 2 inşaatının ihalesiyle birlikte terminalin ince kısımları, elektrik ve mekanik alt yapısı aşaması tamamlanmış olacak. Tamamını Belediyemiz imkanlarıyla kredi çekmeden tamamlamaya çalıştığımız minibüs terminali ve otoparkın elektrik ve mekanik aksamına ilişkin ihalesini de gerçekleştirerek bölgede yaklaşık 600 araçlık otopark ve şehir içi minibüsleri ile çevre köylerin araçlarının terminali hizmete açılmış olacak.
Şehir İçi Minibüs Terminali altında yer alan kapalı otoparkımız, inşaatın tamamlanması ile birlikte halkımızın hizmetine sunulacak ve o bölgede yoğun olan araç trafiğini rahatlatacaktır.” dedi. (HABER MERKEZİ)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER