'Sağlıklı ve güzel günlere kavuşacağımıza umudum tamdır'

'Sağlıklı ve güzel günlere kavuşacağımıza umudum tamdır'


Belediye Başkan Ekicioğlu, bayram mesajında koronovirüse dikkat çekti:

“Sağlıklı ve güzel günlere kavuşacağımıza umudum tamdır”

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Pazar günü başlayacak Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak, tüm Kırşehir halkının bayramını kutladı.
Bayramların, kırılan kalplerin onarılması, yapılan hataların affedilmesine vesile olduğuna dikkat çeken Başkan Ekicioğlu, herkesi daha çok barış, daha çok dayanışma ve kardeşlik duygusuna yer vermesi gerektiğini ifade etti.
Başkan Ekicioğlu, yayınladığı bayram mesajında şunları söyledi:
“Toplumsal dayanışmanın, kardeşliğin, barış ve huzurun egemen olduğu Bayramlar, yaşadığımız zor günleri bir nebzede olsa unutturmakta, umudu yeşertmektedir. Toplumca yaşadığımız acılarımızın, kırgınlıklarımızın ve düşmanlıklarımızın son bulması için hepimize bir nebze de olsa umut vermektedir. Ancak bu Ramazan Bayramı’nı buruk bir şekilde idrak ediyor; Dünyamızı ve ülkemizi esir alan koronavirüs salgını nedeniyle alınan tedbirler kapsamında alınan sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle sevdiklerimizden ayrı bir şekilde evlerimizde geçiriyoruz. Ancak şunu da çok iyi biliyoruz ki; birlik ve beraberlik içerisinde, hijyen ve sosyal mesafe kuralları konularındaki hassasiyetimizi esnetmeden sağlıklı ve güzel günlere kavuşacağımıza umudum tamdır. Bayramlar; aynı zamanda, kırılan kalplerin onarılması, yapılan hataların affedilmesi, hayatımızda daha çok barış, daha çok dayanışma ve kardeşlik duygusuna yer vermemiz gerektiği konusunda bir kez daha düşünmemiz için önemli fırsatlardır. Bu duygu ve düşüncelerle tüm hemşerilerimizin ve yurttaşlarımızın Ramazan Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor daha sağlıklı, mutlu ve huzurlu nice günler ve Bayram’lar diliyorum.” (HABER: BEYHAN BALLI)
Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2020, 15:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER