Sağlık-Sen Başkanı Yücesan gazetecilerin gününü kutladı 

Sağlık-Sen Başkanı Yücesan  gazetecilerin gününü kutladı 

Sağlık-Sen Kırşehir Şubesi Başkanı Yasin Yücesan dün gazetemiz “Kırşehir Çiğdem”i ziyaret ederek 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü”nü kutladı.

Yönetim Kurulu Üyesi recep kadir Turpçu ile birlikte gazetemizi ziyaret ederek İmtiyaz sahibi Salih Güner’in şahsında tüm Kırşehir Çiğdem” Gazetesi çalışanlarının Gazeteciler Günü’nü kutlayan Sağlık-Sen Kırşehir Şubesi Başkanı Yasin Yücesan, şunları ifade etti:

“Kırşehir Çiğdem Gazetesi’nin başarılı yayınlarını hep takdirle karşılıyoruz. Sağlık-Sen olarak bizlerin hep yanında oldu ve bizlerin ve tüm üyelerimizin sorunlarının çözümüne katkı sundu. Bu nedenle gazetecilik, fedakârlık ve sorumluluk isteyen, zor şartlarda yapılan, toplumun bilgilendirmesi noktasında oldukça önemli bir meslektir.  Savaşlarda, depremlerde, sellerde, pandemi sürecinde nasıl sağlık çalışanlarımız ön plandaysa toplumun bilgilendirilmesi için de basın emekçileri ön safta çalışıyor.  Sağlık çalışanlarımız insanlara umut oluyor, basın emekçilerimiz de insanlarımızı bilgilendiriyor ve bilinçlendiriyor.  21. yüzyılda teknolojinin böyle geliştiği, yalan bilginin saniyeler içinde yayıldığı bir ortamda mesleklerini icra eden basın çalışanlarımıza büyük görevler düşmektedir.  Bu görevlerin en başında toplumu doğru bilgiye ulaştırmak vardır.  Bizleri her zaman doğru bilgiye ulaştıran gazetecilerimizin ekonomik, sosyal ve özlük haklarının da bir an önce hakkaniyet içerisinde düzenlenmesi gerekmektedir.  Bu duygu ve düşüncelerle toplumun doğru bilgilendirilmesi ve aydınlatılması, fikir ve düşünce hürriyetinin geliştirilmesi gibi önemli görevler üstlenen gazetecilerimizin bu anlamlı gününü tebrik ediyoruz.  Her daim yanlarında olduğumu bilmelerini istiyorum.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kutlu olsun” dedi. (HABER: BEYHAN BALLI)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER