Sağlık Müdürü Değirmencioğlu’ndan Dünya Çevre Günü mesajı

Sağlık Müdürü Değirmencioğlu’ndan  Dünya Çevre Günü mesajı

Geçtiğimiz hafta Kırşehir İl Sağlık Müdürlüğü’ne atanan ve şehrimize gelerek görevine başlayan Dr. Ertan Değirmencioğlu 5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

1972 yılında Birleşmiş Milletler Çevre Konferansı’nda alınan bir kararla 5 Haziran’ın Dünya Çevre Günü olarak kabul edildiğini belirten Sağlık Müdürü Dr. Ertan Değirmencioğlu, mesajında çevrenin önemine dikkat çekerek şunları ifade etti:

“Çevre kirliliğini, insanoğlunun doğaya verdiği zarar olarak tanımlayabiliriz.

Çevreye ve doğaya verilen zarar, tüm canlıların sağlığını tehdit etmektedir. Gelecek nesillere sağlıklı bir doğa, yaşanılabilir bir dünya bırakılabilmek için bugün doğaya yapılan tahribatı önlemek gerekmektedir. Her sene 5 Haziran’da çevre kirliliğine dikkat çekmek ve dünyada doğal hayatı ve doğal kaynakları korumaya yönelik alınması gereken önlemleri tartışmak ve bu konunun önemine vurgu yapmak adına çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir. Gelecek nesillere iyi bir çevre bırakmak için; kirlenmelerin önlenmesi, tabiatın korunarak tahribatının engellenmesi, yeşil alanların korunması ve artırılması ile kamuoyunun bilinçlendirilmesi önem arz etmektedir. Gelecek yarınlara daha yaşanabilir bir dünya bırakmak dileğiyle.” (HABER: NECLA BAĞCI)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER