Onur Köksal'dan Akıncı'ya kınama

Onur Köksal'dan Akıncı'ya kınama


31 Mart seçimlerinde Kırşehir’den MHP Belediye Başkan adayı olan Doç. Dr. Onur Köksal, KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın İngiliz gazetesine yaptığı açıklamaları kınadı.
Doç. Dr. Onur Köksal, KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın İngiliz gazetesine yaptığı açıklamaları kınayarak, “Kıbrıs Türklüğü bu şahsı arzu ettiği yere gönderecektir” dedi.
Doç. Dr. Onur Köksal, KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın İngiliz gazetesine verdiği röportajı, kullandığı ifadeler nedeniyle en sert biçimde kınadığını belirterek, şunları söyledi:
“Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı sıfatını taşıyan Mustafa Akıncının Kıbrıs şehitlerinin ruhlarını inciten beyanatı dehşet vericidir. Kıbrıs Türklüğünü yok etmeye yeminli Enosisçi Rus Yönetimini Türkiye Cumhuriyeti’ne yeğleyen gaflet ve dalalet hatta ihanet içindeki bu zihniyetin Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin başında olması talihsizlikten öte utanç verici bir durumdur. Kuzey Kıbrıs’ın Türkiye’den farklı olduğu Türkiye ile birleşme ihtimalinin korkunç olacağı gibi sözlerin özellikle Türkiye’nin Doğu Akdeniz’de kıskaca alınmaya çalışıldığı bir dönemde sarf edilmesi kesinlikle kabul edilemez. Bu beyanın sahibi derhal istifa etmeli ve hukuk çerçevesinde vatan hainliğinden yargılanmalıdır. Kıbrıs Türklüğünün demokratik yolla bu şahsı arzu ettiği yere göndereceğinden eminim.” (HABER MERKEZİ)
Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2020, 15:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER