Nuri Başkan’dan itfaiye  erlerine teşekkür belgesi

Nuri Başkan’dan itfaiye  erlerine teşekkür belgesi

Kırşehir Belediyesi itfaiyecileri Antalya’nın Manavgat ilçesindeki yangınlarına seferber olmuş ve 24 saat görev yapmışlardı…

Nuri Başkan’dan itfaiye 
erlerine teşekkür belgesi

    
ANTALYA’NIN Manavgat ilçesinde yaşanan ve büyük çaptaki orman yangınlarına söndürme çalışmalarına katılan Kırşehir İtfaiye Müdürlüğü ekiplerinden Mehmet Özel, Ramazan Kolukırık ve Hüseyin Sulusaray'a 10 Ağustos 2021 Salı günü Belediye Başkan Yardımcısı Nuri Araz tarafından Teşekkür Belgeleri verildi.
Belediye İtfaiye Müdürlüğü personel ve araçları Antalya ve Muğla’da yaşanan büyük orman yangınlarında söndürme çalışmalarına destek vermek üzere önceki hafta Cumartesi günü yola çıkmış ve müdahale çalışmasına katılmıştı.
Belediye Başkan Yardımcımı Nuri Araz, önceki gün İtfaiye Müdürlüğü’nü ziyaret ederek Antalya'nın Manavgat ilçesindeki çeşitli noktalarda meydana gelen orman yangının söndürülmesi için canla başla mücadele eden İtfaiye erlerine Teşekkür Belgesi verdi.
Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu da yaptığı açıklamada; “Kırşehir halkı ve Kırşehir Belediyesi olarak memleketimizin neresinde olursa olsun yaşanan acıları paylaşıyoruz. Kırşehir Belediyesi İtfaiye ekiplerimiz de nerede olursa olsun halkımızın yanına olmaya devam edecektir. Ne yazık ki çıkan orman yangınları tüm memleket olarak içimizi yaktı ve onarılması da zaman alacak. Temennimiz bu tür olaylar yaşanmadan gerekli önlemlerin alınması ve hem can hem de çevre-orman tahribatının yaşanmamasıdır. Gerekli tedbirler ve önlemler alınmadığı için sadece 2020 yılında çıkan 3399 yangında 20.971 hektar ormanımız yanmış ve sonrası için gerekli tedbirler alınmamıştır. Manavgat’ta çıkan orman yangınını söndürme çalışmalarına katılan ve canla başla çalışan İtfaiye Müdürlüğü personelimizi canı gönülden tebrik ediyorum. Yaşanan orman yangınlarında yaşamını yitirenlerin vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine de başsağlığı diliyorum.” dedi. (HABER MERKEZİ)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER