Neşet Ertaş’ın evlatları gazetemiz “Kırşehir Çiğdem”e teşekkür ettiler

Neşet Ertaş’ın evlatları gazetemiz “Kırşehir Çiğdem”e teşekkür ettiler

25 Eylül 2012’de aramızdan ayrılan Neşet Ertaş’ın oğlu Hüseyin Ertaş ve kızı Döne Ertaş, geçtiğimiz Cuma günü Kırşehir’e gelerek ilimiz yöneticilerini ziyaret ettiler ve gazetemiz “Kırşehir Çiğdem”in kuruluşunun 46. Yılını kutlayarak, Kırşehir’e verdikleri hizmet ve katkılardan dolayı teşekkür ettiler.

İlk olarak Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu’nu, ardından Vali İbrahim Akın’ı ziyaret eden Neşet Ertaş’ın oğlu Hüseyin Ertaş ve kızı Döne Ertaş bu yıl 25 Eylül 2022 tarihinde düzenlenen Neşet Ertaş Anma Etkinlikleri ile ilgi görüş ve düşüncelerini ilettiler.

Ardından Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi’nde ilimizdeki basın temsilcileri ile bir sohbet gerçekleştiren Neşet Ertaş’ın oğlu Hüseyin Ertaş ve kızı Döne Ertaş geceyi Grand Terme Oteli’nde geçirdiler.

Burada gazetemiz “Kırşehir Çiğdem”in kurucusu Şevket Güner ile İmtiyaz sahibi Salih Güner’le bir araya gelen Neşet Ertaş’ın oğlu Hüseyin Ertaş ve kızı Döne Ertaş, yurt dışında oldukları için Kırşehir’de olup bitenleri ve yaşananları “Kırşehir Çiğdem” gazetesinden takip ettiklerini belirterek, “Kırşehir Çiğdem gazetemizi gurbet elde takip ediyoruz. Sizleri ve çalışanları kutluyor başarılar diliyoruz. Biz bu kez Kırşehir’e 25 Eylül 2002 tarihinde babamızın vefatının 10. Yılında yapılacak anma törenleriyle ilgili görüş ve düşüncelerimizi dile getirdik. Biz babamız Neşet Ertaş’la ilgili bütün bilgilerin Kırşehir’den doğru bir şekilde Türkiye’ye duyurulmasını istiyoruz. Ülke kamuoyunda babaları Neşet Ertaş’la ilgili bilgilerin-paylaşımların yeterince araştırılmadan ve bizlere sorulmadan yapılmasından kaynaklı kimi zaman eksiklikler ve yanlışları görüyor ve bundan üzüntü duyuyoruz. Doğru bilgiler, bizden, buradan, Kırşehir’den çıksın istedik ve bu nedenle de Kırşehir’e gelerek buluşmalar gerçekleştiriyoruz. Biz babamızın vasiyetini yerine getirmek için üzerimize düşen her türlüğü görevi yapmaya çalışıyoruz” dediler. (HABER: BEYHAN BALLI)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER