Milletvekili Kendirli’den  Rektör Karakaya’ya ziyaret 

Milletvekili Kendirli’den  Rektör Karakaya’ya ziyaret 

Her fırsatta Kırşehir Milletvekilleri ile bir araya gelen Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli ile görüştü. 
7 Eylül 2021 tarihinde rektörlük makamında gerçekleşen ziyarette Ahi Evran Üniversitesi’nin projeleri ve Kırşehir’in kalkınma alanındaki çalışmaları konusunda fikir alışverişinde bulunuldu.
Kırşehir’in yükseköğretimdeki kalite ihtiyacını Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’nin karşıladığını dile getiren Kendirli, üniversitenin birçok çalışmasıyla Kırşehir’i tanıttığını belirtti.
Üniversitenin çalışmalarını yakından takip ettiğini belirten vekil Kendirli, çalışmalarından dolayı Rektör Prof. Dr. Vatan Karakaya ve ekibine teşekkür etti.
Ahi Evran Üniversitesi’nin gelişmesi ve ilimizin her alanda kalkınması adına birçok proje geliştirdiklerini ve yürüttüklerini vurgulayan Rektör Prof. Dr. Vatan Karakaya, projelerin hayata geçmeye başladığını ve projeler ile birlikte Kırşehir’in ve üniversitemizin ulusal ve uluslararası alanda bölgesinde fark yarattığını söyledi. 
Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’nin birçok çalışmasıyla önce bölgesinde daha sonra da ülkede model olduğunu anlatan Rektör Karakaya, JİSTUAM (Jeotermal İleri Sera Teknolojileri ve Üretim Teknikleri Ortak Uygulama ve Araştırma Merkezi) yönetmeliğinin Resmi Gazetede yayınlanmasıyla Üniversitemizin 11. Kalkınma Planı Hedeflerine bir adım daha yaklaştığının altını çizdi.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör Karakaya, Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli’ye teşekkür etti. (HABER MERKEZİ)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER