Milletvekili Kendirli’den 10 Kasım Mesajı…

Milletvekili Kendirli’den 10 Kasım Mesajı…

AK Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli, “Türkiye Cumhuriyeti’nin banisi, Gazi Mustafa Kemâl Atatürk'ü, ebediyete irtihalinin yıldönümünde şükran ve saygıyla yâd ediyorum” dedi.
Ulu Önder Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 83. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Milletvekili Kendirli, mesajında şunları ifade etti: 
“Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü tarihe iz bırakan bir komutan ve lider yapan en büyük özelliği, milletine duyduğu sonsuz güven ve inancıdır.
“Atatürk’ü anmak demek onun güçlüklerle kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’ni korumak için her zaman bilinçli olmak, içerde ve dışarıda ülkemizin bağımsızlığını tehdit eden unsurlara fırsat vermemektir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, yalnızca kazandığı zaferler ve bize kazandırdığı eserlerle değil aynı zamanda engin düşünceleriyle ortaya koyduğu fikirlerle başta milletimiz olmak üzere tüm dünyaya ışık tutan bir liderdir.
“Bizler de Devlet ve Millet olarak onun “En Büyük Eserim” dediği Türkiye Cumhuriyeti başta olmak üzere eserlerine sahip çıkıp; onun fikirleri ışığında el birliği ile çalışarak Ülkemizi daha ileri seviyelere getireceğiz. 
“Bir arada ve bağımsız olarak yaşama azim ve iradesi kırılmadıkça, bir milletin asla yok edilemeyeceğini tüm dünyaya ispatlamış olan Gazi Mustafa Kemâl Atatürk, onun silah arkadaşlarını ve vatanımız uğruna fedakârca şehit ve gazi olan istiklâl mücadelemizin tüm kahramanlarını bir kez daha en kalbi duygularımla, rahmet, minnet ve şükranla yâd ediyorum.” (HABER: NECLA BAĞCI)
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER