Milletvekili İlhan’dan sağlık  kompleksine değerlendirme

Milletvekili İlhan’dan sağlık  kompleksine değerlendirme

CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan, Kırşehir Devlet Hastanesi Ek Hizmet Binası inşaatının gerekçesiz olarak iptalini gündeme getirerek TBMM Genel Kurulu'nda konuya ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
     Milletvekili Metin İlhan, değerlendirmelerinde öncelikle şunlara yer verdi:
“Devletin temel görevlerinin başında her vatandaş için eşit, ücretsiz, nitelikli ve kolay ulaşılabilir bir sağlık sistemini sağlamak bulunmaktadır. 14 Ocak 2017 tarihli Resmî Gazetede yayımlanan yatırım programına göre, 150 yataklı Kırşehir Devlet Hastanesi Ek Binası inşaatının 2019 tarihi itibarıyla tamamlanmış olması gerekiyordu. Ancak türlü şahsi ve siyasi emellerle proje iptal edilmiş ve yerine 35 dönüm içerisine 802 metrekare oturum alanı, sağlıklı hayat merkezî, aile sağlığı merkezî ve 112 acil sağlık istasyonundan oluşan bir yapı planlanmıştır."
PROJENİN TEMELİ DAHA YENİ ATILMIŞKEN BAKANLIĞIN SİTESİNDE FİZİKİ İLERLEME ORANI YÜZDE 25 OLARAK BELİRTİLMİŞTİR.
     Milletvekili İlhan, projenin mevcut durumuna bakıldığında Bakanlığın sitesinde fiziki ilerleme oranının yüzde 25 olarak belirtildiğini ifade etti ve şu sözlerle konuşmasını noktaladı:
"Bakanlığın resmi sitesinde projenin fiziki ilerleme oranı yüzde 25 olarak gözükmektedir. Ancak projenin temeli henüz bu hafta atılmaya başlanmıştır. Covid-19 ile mücadele sürecinde çok ihtiyaç duyulduğu hâlde Kırşehirlileri tek hastaneye mahkûm edenler inşaat firmasına temel bile atılmadan hak edişlerini ödemekte tereddüt etmemişlerdir." (HABER MERKEZİ)

Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2021, 15:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER