MEDAŞ’tan teknoloji yatırımı

MEDAŞ’tan teknoloji yatırımı

Kırşehir ve bölgesine elektrik hizmeti veren Meram Elektrik Dağıtım A.Ş., teknolojik imkânlardan maksimum düzeyde faydalanarak müşterilerine daha iyi hizmet vermek için çalışmalarına devam ediyor.
Dağıtım istasyonlarına uzaktan kontrol ve izleme sistemi kurma çalışmalarına devam eden MEDAŞ, daha önce 244 olan istasyon sayısını bu yıl için 600’ye yükseltmek için çalışmalarını sürdürüyor.
SCADA genişleme yatırımları sayesinde arızaları en kısa sürede tespit edip uzaktan kontrol sayesinde de kesintileri hızlı bir şekilde gideriyor.
Kurulan SCADA sistemi sayesinde elektrik dağıtım şebekesinde enerjisiz kalan noktalar hızlı bir şekilde tespit edilerek enerji veriliyor.
Bu sayede kesinti süreleri azaltılmakta ve dağıtım istasyonlarındaki enerji akışı kontrol merkezinden canlı olarak izlenebilmektedir. Toplanan enerji ve kesinti verileri sayesinde yatırım, bakım planlamaları daha verimli yapılıyor. (HABER MERKEZİ)

YORUM EKLE
YORUMLAR
Halil İbrahim Yaşar
Halil İbrahim Yaşar - 1 hafta Önce

Sayın Medaş yetkilieri akşam eken yanan sabah çok geç sönen sokak lambaları için de bir çözüm bulup vatandaşa ve devlete fazla para odetmeseniz

SIRADAKİ HABER