MEDAŞ, dijital dönüşümüne kamulaştırma süreçlerini de dahil edecek

MEDAŞ, dijital dönüşümüne kamulaştırma süreçlerini de dahil edecek

Kırşehir ve yöresine elektrik dağıtım hizmeti veren MEDAŞ her yıl Enerji Nakil Hatları, Dağıtım Merkezleri ve Trafo Binalarının taşınmazları için binlerce parselde kamulaştırma işlemleri yürütüyor. Bu süreçte elde edilen verilerin mekânsallaştırılması ve dinamik bir şekilde yönetimi her geçen yıl daha da önem kazanıyor.

MEDAŞ, bu kapsamda masaüstü CAD programında üretilen kamulaştırma projelerinin web tabanlı Coğrafi Bilgi Sistemine dinamik şekilde aktarılması, kamulaştırmanın bağlı olduğu sistemlerle entegrasyonların sağlandığı, tüm kamulaştırma süreçlerinin yürütüleceği tek sistem olan “Kamulaştırma Bilgi Sistemi” Projesi için NETCAD ile yazılım sözleşmesi imzaladı.

MEDAŞ Genel Müdürlüğünde gerçekleşen sözleşme imza töreninde MEDAŞ Genel Müdürü Erol Uçmazbaş ve NETCAD Eş Genel Müdürü Deniz Şanan hazır bulundular. Erol Uçmazbaş ve Deniz Şaran yaptıkları konuşmalarla bu iş birliğine çok önem verdiklerini ve Kamulaştırma Bilgi Sistemi Projesinin diğer Elektrik Dağıtım Şirketlerine örnek olacağına inandıklarını ifade ettiler.

Mekansal verilerin dijitalleşmesine öncülük eden ilk yerli yazılım firmalarından olan NETCAD ile MEDAŞ arasında gerçekleşecek olan bu iş birliği sayesinde kamulaştırma ve dolayısıyla yatırım süreçlerine değer katan bir yazılım projesi hayat geçirilecek olup programın kullanımına 2022 yılının sonunda başlanılacak.

Enerji dağıtım sektöründe diğer Dağıtım Şirketlerinin toplamından daha fazla kamulaştırma işlemi gerçekleştiren MEDAŞ, bu proje ile kamulaştırma projelerinin tek sistemde kayıt ve takibinin yapılabilmesini, üretilen kamulaştırma projelerinin süreç yönetimine aktarılmasını, kamulaştırma projeleri arasındaki veri alışverişinin sağlanmasını, entegrasyonlar ile yazışmaların ilgili projelerle ilişkilendirilmesini, matbu yazışmaların yapılmasını, kamulaştırmaya konu olan ödemelerin gerçekleşmesini ve tüm bunların raporlanmasını amaçlanıyor. (HABER MERKEZİ)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER