MAHALLERE ÇEVREYE DUYARLI ÇÖP KONTEYNIRI DAĞITILIYOR…

MAHALLERE ÇEVREYE DUYARLI ÇÖP KONTEYNIRI DAĞITILIYOR…

Daha temiz ve sağlıklı bir Kırşehir için 

MAHALLERE ÇEVREYE DUYARLI ÇÖP KONTEYNIRI DAĞITILIYOR…

Kırşehir Belediyesi daha temiz, daha sağlıklı ve yaşanılabilir bir Kırşehir için temizlik hizmetlerine aralıksız bir şekilde devam ediyor. 
Kırşehir’in çağdaş görünümüne yakışan çevreye duyarlı çöp konteynırları, mahallelere estetik bir görünüm kazandırıyor.
 Daha önce Aşıkpaşa Mahallesi’ne yerleştirilen çevreye duyarlı çöp konteynırları şimdi de Medrese Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlarımızın hizmetine sunuldu. 
Konu ile ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, “Geçtiğimiz günlerde Aşıkpaşa Mahallemizde başlatmış olduğumuz çevreye duyarlı çöp konteynırı uygulamasını yıllarca çöplerin poşet ile bırakıldığı Medrese Mahallemizde de uygulamaya geçirerek, Medrese Mahallemize çevreye duyarlı çöp konteynırlarını yerleştiriyoruz. Çöplerin poşet ile bırakılıp toplanması hem temizlik ve hijyen açısından hem de görünüm açısından sıkıntılı bir durum oluşturuyordu. Hemşehrilerimiz de çöp konteynırı uygulamasından gayet memnun durumda. Şehrimizin daha temiz olması ve daha modern bir görünüme kavuşması için çevreye duyarlı çöp konteynırı uygulamasını sıralı bir şekilde bütün mahallelerimizde uygulamaya geçireceğiz. Özellikle pandemi sürecinde çevreye ve temizliğe daha da fazla hassas olmamız gerekiyor. Bu konuda hemşehrilerimin de bu hassasiyeti göstermeyen vatandaşlarımızı uyarmalarını ve özellikle çöplerini konteynır dışına atan kişileri Belediyemize bildirmelerini istiyorum. Daha temiz ve güzel bir Kırşehir için çalışmalarımız artarak devam edecek” dedi.
Başkan Ekicioğlu, önümüzdeki süreçte Kırşehir’in bütün mahallelerine yerleştirilecek olan çevreye duyarlı çöp konteynırlarının belirli periyodlar çerçevesinde yıkanıp dezenfekte edilerek hijyenik hale getirilerek vatandaşın hizmetine sunulmaya devam edeceğini sözlerine ekledi. (HABER MERKEZİ)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER