LÖSEV’den dolandırıcı uyarısı

LÖSEV’in ve kanser hastalarının adını kullanarak para  toplayan dolandırıcılar şehirleri istila etmiş durumdalar

LÖSEV’den dolandırıcı uyarısı

LÖSEV’in adını kullanarak 81 ile yayılan şebekelerin, kapı kapı dolaşıp, “lösemili çocuklar” üzerinden insanları dolandırdığına dikkat çeken LÖSEV yetkilileri yaptıkları açıklamada, “LÖSEV kapı kapı dolaşıp para istemez” uyarısında bulundu.
LÖSEV Halkla İlişkiler Müdürlüğü Aktif İletişim Sorumlusu Begüm Artuç gazetemiz “Kırşehir Çiğdem”e yaptığı açıklamada, vatandaşları LÖSEV adını kullanarak para toplayanlara karşı uyanık ve dikkatli olmaları çağrısında bulundu.
Kırşehir’e gelerek bazı basın kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarını ziyaret eden Begüm Artuç, gazetemiz İmtiyaz Sahibi Salih Güner’e hem LÖSEV’in faaliyetlerini anlattı, hem de LÖSEV’in adını kullanarak halktan para toplandığını belirterek bu konuda çeşitli uyarılarda bulundu. 
Lösemili ve kan hastası çocukların sağlık ve eğitim başta olmak üzere her türlü ihtiyacını karşılamak amacıyla kurulan Ankara merkezli LÖSEV Lösemili Çocuklar Vakfı’ndan sahtekârlık uyarısı geldi. 
81 ilde organize olarak kapı kapı dolaştığı tespit edilen kişilerin, “LÖSEV’den geliyoruz, gazete ve dergimizi almak istemez misiniz” sorusunun ardından, kişilerden çeşitli miktarlarda para talep etmesi LÖSEV’i harekete geçirdi.
Vakıf yetkilileri tarafından yapılan açıklamada; Lösemili Çocuklar Derneği adı altında kapı kapı dolaşarak, sahte makbuz ve kimliklerle para toplayan veya eşya satan kişilerin LÖSEV ile bir bağlantısının olmadığını dile getirildi. Özellikle Kurban Bayramı ve Ramazan Ayında faaliyetlerini arttıran dolandırıcıların sayılarının hızla arttığını söyleyen LÖSEV yetkilileri, “Minik bedenler üzerinden duygu sömürüsü yaparak para kazanma telaşında olan kişileri asla affetmeyeceğiz. Her türlü hukuki yola başvurup ceza almalarını sağlayacağız” dedi.
ANINDA İHBAR EDİN
LÖSEV yetkilileri, “LÖSEV adına gazete sattığını, bağış topladıklarını belirten kişiler kapı kapı geziyor. Neredeyse bizden iyi çalışıyorlar. Yaptıkları iş hem itibarımızı zedeliyor hem de lösemili çocuklarımızın hakkına giriliyor. Bu tarz durumlarda hemen 155 polis imdat ve 0312 447 06 60 LÖSEV imdat telefonlarına ihbar edin. Konuyla alakalı araştırmalar yapıldıktan sonra hukuki yollara anında başvurulacak ve gerekli işlemler başlatılacaktır” şeklinde konuştu.
SİZ NASIL BAĞIŞ YAPABİLİRSİNİZ?
LÖSEV’in bağış toplayan değil, bağış kabul eden bir vakıf olduğunu söyleyen yetkililer, “Vakfa bağışları kurumsal yollardan yapmakta fayda var. 3406’ya boş mesaj, internet üzerinden ya da bankaların LÖSEV hesabına bağış yapılabilir” dedi. (HABER MERKEZİ)

Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2021, 18:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER