Kuruyemişçiler yeni yıla hazır!..

Kuruyemişçiler yeni yıla hazır!..


Kırşehirli kuruyemişçi Metin Demir, “Yeni yıla özel kaliteli
ve sağlıklı kuruyemiş hazırladık, müşterilerimizi bekliyoruz”

2020’ye sayılı günler kala büyük beklenti içine giren Kırşehir’deki kuruyemişçiler, henüz bekledikleri satışları yapamadıklarını, ancak bugün ve satışların olabileceğine inandıklarını söylediler.
2019’u uğurlamaya hazırlanan Kırşehirlilerin büyük kısmı evlerinde normal yaşantılarına devam edeceklerini, ancak meyve ve kuruyemiş olarak ailece geceyi televizyon ekranlarında geçireceklerini ifade ederlerken, Kırşehir’deki kuruyemişçiler yeni yılın öncesi satışlarında bir artış beklediklerini ifade ettiler.
Şehrimiz Medrese Mahallesi, 57. Sokak’ta faaliyet gösteren Leblebici Kuruyemiş, Kahve ve Çikolata Dünyası sahiplerinden Metin Demir, bir haftadır yeni yıla hazırlık yaptıklarını, kaliteli ve taze kuruyemiş hazırlayarak müşteri beklediklerini ifade etti.
Kuruyemişçi Metin Demir, kuruyemişin, her yıl olduğu gibi bu yılda yılbaşı sofralarında yerini alacağına inandığını belirterek “Kırşehir’de yeni yıla sayılı günler kala kuruyemiş satışların artmasını bekliyorduk. Ancak kötü bir yıl geçiren esnafın yüzünü güldürmedi. Çünkü beklediğimiz oranda satış yapamıyoruz. Tabi bunun en büyük nedeni vatandaşların yaşadığı ekonomik sıkıntılar. Eski yıllarda olduğu gibi vatandaşlar kiloyla değil, gramla alıyor. Aylardır doğru dürüst iş yok. Ancak umudumuz yılbaşı” dedi.
Kuruyemişin yılın her ayında tüketilse de yılbaşında farklı bir hareketlilik yaşandığına dikkat çeken Kuruyemiş Demir, “Yaz aylarında düğün sezonuyla birlikte biraz iş yapıyoruz. Ancak bu aylarda düğün sayısı azalınca, bizim sektörün işleri de düştü. Aralığın sonlarına doğru satışlar önceki aylara oranla biraz artıyor. Kuruyemişçiler de yılbaşı öncesinde ürün stoklarını arttırdı. Biz de müşterimize daha iyi hizmet vermek adına fıstık ve çekirdekleri kavurmaya başladık, müşterilerimizi bekliyoruz. Yeni yılın yaklaşmasıyla kuruyemiş satışlarındaki artışın gözle görülür seviyede yükselmesi, aylardır sıkıntı içerisindeki kuruyemiş satıcılarına da sevinç yaşatacak. Ancak bugün itibariyle Kırşehir’de beklenen oranda satış yapamadık” dedi.
Kuruyemişçi Metin Demir, Kırşehir’de vatandaşların kuruyemiş alırken, sağlıksız koşullarda ve merdiven altı üretim yapan yerlerden ve seyyar satıcılardan kuruyemiş almaması konusunda uyarılarda bulunarak “Kuruyemişi severek tüketiyoruz ama bilinçli tüketmiyoruz. Vatandaşlar, merdiven altı üretim yapan yerlerden ve seyyar satıcılardan kuruyemiş almasınlar. Kırşehir’de bildikleri ve tanıdıkları kuruyemişçilerden alsınlar. Çünkü nasıl üretildiği, nereden geldiği belli olmayan kalitesiz ve sağlıksız kuruyemişler insanlara büyük zarar veriyor. Fiyatı biraz ucuz diye alınan kuruyemişle sağlıklarından olmasınlar” uyarısında bulundu ve tüm Kırşehirlilere sağlık ve mutluluk içinde mir yıl geçirmeleri dileğinde bulundu. (HABER: BEYHAN BALLI)
Güncelleme Tarihi: 28 Aralık 2019, 15:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER