“Kurban derisi bağışlarınız  Türk Hava Kurumu’na olsun”

“Kurban derisi bağışlarınız  Türk Hava Kurumu’na olsun”

THK Kırşehir Şubesi Başkanı İsmet Yapıcı:

“Kurban derisi bağışlarınız 
Türk Hava Kurumu’na olsun”

20 Temmuz’da başlayacak ve dört gün sürecek Kurban Bayramı’nda kesilen kurbanlıkların derisi Türk Hava Kurumu’na bağışlanarak Türk gençliğine destek olunacak.
Kırşehir’de vatandaşlar kurbanlık almak için arayışlarını sürdürürken, Türk Hava Kurumu Kırşehir Şube Başkanı İsmet Yapıcı, kurban derilerinin bu yıl da Türk Hava Kurumu’na bağışlanmasını isterken, Kırşehir’de 10 araç ve 24 personelle il genelinde halkın bağışlayacağı kurban derilerini toplayacaklarını açıkladı.
Türk Hava Kurumu’nun kurban derisi bağışlarının doğru adresi olduğunu ifade eden Başkan Yapıcı, “Her yıl olduğu gibi bu yıl da Türk Hava Kurumu olarak deri toplama faaliyetimiz olacaktır. Kurumumuza araç desteğinde bulunan başta Kırşehir Valimiz İbrahim Akın olmak üzere Belediye Başkanımız Selahattin Ekicioğlu’na, Belediye Başkanı Yardımcısı Asaf Kayaoğlu’na ilgili kurum ve kuruluş temsilcilerine teşekkür ederiz. 24 personel ve 10 araç ile hazırlıklarımızı tamamladık. Bizlere deri bağışlamak isteyen vatandaşlarımız 0386 213 32 85 ve 0545 247 11 64 telefonlarından ulaşabilirler. Ayrıca Kapıcı Camii yanındaki irtibat noktasına veya Eski Sanayi meydanındaki der toplamla merkezlerimize kendileri getirip teslim edebilirler ve karşılığın deri bağışı makbuzu alabilirler” dedi. 
Türk Hava Kurumu’nun milli bütçeden hiçbir pay almadan Türk halkının destek ve yardımlarıyla havacılık ve eğitim faaliyetlerini gerçekleştiren THK’nun bağış gelirleri ile ülkemizde her yıl binlerce gence ücretsiz havacılık kursları verdiğini belirten Başkan Yapıcı, açıklamasının devamında şunları ifade etti:
“Değerli Kırşehirli hemşehrilerimizin vereceği kurban derisi yardımları ile havacılığımızın güçlenmesine, yüzlerce pilot yetiştirilmesine, binlerce gencimize ücretsiz Havacılık ve Uzay Bilimleri Üniversitesi ile ülkemizin hizmetinde bulunulmasına, şehit ve gazi çocuklarının THK Üniversitesi’nde ücretsiz okutulmasına, hasta ve yaralılara hava ambulans desteği verilerek vatandaşlarımızın sağlığını kazanmasına katkıda bulunmasına, orman yangınlarımıza kısa sürede müdahale edilmesine yardımcı olmanın gurur ve huzurunu yaşayacaksınız” (HABER: BEYHAN BALLI)

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2021, 16:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER