KONTEYNER VE YERKONLAR TEMİZLENİP İLAÇLANIYOR

KONTEYNER VE YERKONLAR TEMİZLENİP İLAÇLANIYOR

Başkan Ekicioğlu: “Kırşehir’imizin alt yapı ve üst yapı çalışmalarıyla birlikte temizlik açısından da rahat yaşanır bir şehir olması için hiç durmadan tüm ekiplerimizle birlikte çalışıyoruz” 

Kırşehir Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler yerkonlarda dezenfekte, ilaçlama ve yüzey temizliği yaparken, konteynerlar da ekipler tarafından Temizlik İşeri Müdürlüğü Şantiyesi’ne getirilerek temizlik, bakım ve ilaçlama işlemleri gerçekleştiriliyor.
Şehrimizin muhtelif yerlerine Kırşehir Belediyesi tarafından yerleştirilen çevreci, sağlıklı ve güvenli çöp toplama sistemi olan Yerkon ve Konteynerların temizlik ve bakım çalışmaları aralıksız sürüyor.
Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları ifade etti:
“Göreve geldiğimizden beri, Kırşehir’imizin alt yapı ve üst yapı çalışmalarıyla birlikte temizlik açısından da rahat yaşanır bir şehir olması için hiç durmadan tüm ekiplerimizle birlikte çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bilindiği üzere mevcut işyerlerinin ve yerleşim birimlerinin yoğun olduğu caddelerimizde çöp miktarının fazla olması sebebiyle havaların da mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi sebebiyle risk oluşmaması için ekiplerimiz temizlik ve ilaçlama işlemlerini sürekli bir şekilde gerçekleştiriyor. Yerkonlarda yerçekimi kuvvetinin etkisiyle çöplerin kendiliğinden sıkışması ve yerüstü sistemlere göre 3 kat fazla atık depolanması nedeniyle bakteri çoğalmasının önüne geçilse de mevsim itibarıyla risk uluşmaması için düzenli temizlik ve bakım çalışmaları yapılıyor.”  (HABER MERKEZİ)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER