“Kırşehirlileri ve sizleri hiçbir zaman unutmayacağım…”

“Kırşehirlileri ve sizleri hiçbir zaman unutmayacağım…”

Vali İbrahim Akın’dan gazetemize veda ziyareti:

“Kırşehirlileri ve sizleri hiçbir zaman unutmayacağım…”

Kırşehir’de 4 yıl valilik görevini yürüttükten sonra son Valiler Kararnamesi ile İçişleri Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığına atanan Vali İbrahim Akın, bugün gazetemiz “Kırşehir Çiğdem”e veda ziyaretinde bulundu.

Dört yıl önce ilk Valilik görevine getirildiği Kırşehir’den ayrılırken gönül huzuru içinde olduğunu belirten Vali İbrahim Akın, “Ben burada ve daha önce görev yaptığım her yerde devletimizin bize verdiği imkanları halkımıza en iyi şekilde sunmanın çabası içinde oldum. Kırşehir tarih ve kültür şehri, medeniyet hamurunun yoğrulduğu bir ilimiz. Burada görev yaparken bütün Kırşehirlilere hizmet etmenin ayrıca mutluluğunu ve bahtiyarlığını yaşadığım. Her zaman halkımızın sevgi ve saygısını gördüm. Ben de tarih ve kültür şehri, ozanlar diyarı kadim Kırşehir’i kendi memleketim, kadirşinas Kırşehirlileri de her zaman hemşehrilerim olarak gördüm. Aramızda oluşan bu gönül köprüsünün bundan sonra da devam edeceğine yürekten inanıyorum. Kırşehir’in her alanda daha da gelişip kalkınması, ilimizde asayiş ve güven ortamının sağlanması, kamusal hizmetlerin etkin şekilde yürütülmesi, vatandaşlarımızın refah ve huzur içinde yaşaması için arkadaşlarımızla birlikte mesai mefhumu gözetmeksizin çalıştık. Üstlendiğimiz görev ve sorumlulukları yerine getirirken ilimizin bütün dinamikleri ile birlikte hareket etmeye ve her zaman istişare içinde olmaya özen gösterdik. Nitekim devletimizden aldığımız ödeneklerle Kırşehir’in sosyal, ekonomik ve kültürel alanlarda kalkınması, modern ve gelişmiş bir çehreye kavuşması için çalışmalar yürüttük. Bu süre içinde gazetemiz “Kırşehir Çiğdem” hep bizlerin ve Kırşehir halkının yanında yer aldı. Hep doğruları yazdı, doğruları gündeme getirdi. Bizlere yol gösterdi, yanımızda yer aldı. Gazetemiz Kırşehir Çiğdem’in sahibi Salih Güner ve kurucusu Şevket Güner’e ve tüm yazarlarına ve çalışanlarına teşekkür ediyor, bizlere verdiği katkılar için sonsuz sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Kırşehir halkından haklarını helal etmelerini istiyorum“ dedi.

Gazetemiz sahibi Salih Güner ile Yazı İşleri Müdürü Beyhan Ballı da, Kırşehir’de herkesin sevgi ve saygısıyla unutulmaz izler bırakan Vali Akın’a, hizmetlerinden dolayı teşekkür ettiler.

Salih Güner, yaptığı konuşmada, “Kırşehir’de dört yıl hizmet verdiniz. Sizleri tanımaktan hep mutlu oldum. Sizleri hiçbir zaman unutmayacağım. Yolunuz ve bahtınız açık olsun. Ailenizle ve tüm sevdiklerinizle birlikte sağlık ve mutluluklar diliyorum. Kırşehir’de kurduğunuz dostluk köprüleri sizleri asla unutturmayacak” dedi.

Vali Akın, 16 Mayıs Pazartesi günü  saat 11.00’de yapacağı vedalaşmadan sonra Kırşehir’den ayrılacak. (HABER: BEYHAN BALLI)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER