KIRŞEHİRLİLER VAKFI’NIN GENEL KURULU YARIN

Tek dönem için seçilen ve ikinci kez aday olmayan Oğuz Altın’ın yerine üç isim başkanlık için yarışacak 

KIRŞEHİRLİLER VAKFI’NIN GENEL KURULU YARIN

Ankara’da faaliyet gösteren ve önemli hizmetlerde bulunan Kırşehirliler Vakfı’nın olağan genel kurulu yarın gerçekleştirilecek.
17 Mart 2018 tarihinde yapılan olağan genel kurulda büyük bir oy oranı ile yüzde 65’lik oy desteğiyle Kırşehirliler Vakfı’na genel başkan seçilen ve bütün ısrarlara rağmen ikinci kez aday olmayacağını açıklayan hemşehrimiz işadamı Oğuz Altın’ın yerine Anadolu Gazetesi Kurucu Sahibi ve Kırşehirliler Vakfı Genel Sekreteri Ali Çetin, Avukat Sevilay Aslan ve iş insanı Tuncay Tekay’ın aday olması bekleniyor.
Kırşehirliler Vakfı’nın üç yıl başkanlığını başarıyla yürüten Oğuz Altın kendisine ve vakfa destek veren herkese teşekkür etti.
Genel Başkan Oğuz Altın, Vakfın Genel Başkan Vekili Sevilay Aslan Dirliktutan, Genel Sekreter Ali Çetin, Genel Sekreter Yardımcısı Erhan Burak Aydın, Genel Muhasip Yakup Köysüren ile Genel Başkan Yardımcıları Doğan Aslan, Mahmut Emirdoğan, Ayşe çağlayan, Osman Özgün Can, Ayşe Güven Balcıoğlu ve Sagıp Özdemir’le uyum içerisinde çalışarak başarılı bir dönem geçirdi.
Her ay 40 civarında öğrenciye verilen burs sayısını 120’ye çıkaran işadamı hemşehrimiz Oğuz Altın, yönetim kurulundaki arkadaşlarıyla beraber vakıf harcamaları ve burslar için 200 bin TL civarında bağış yaptı, kadın hemşerilerinin meslek edindirme kurslarına katılmalarına imkan tanıdı. 
Genel başkan seçildiği Kırşehirliler Vakfı’nı yeniden ayağa kaldıran Oğuz Altın, ikinci kez aday olmamasının gerekçelerini açıklarken “Bu tip sivil toplum kuruluşlarına herkes hizmet edebilmeli. Her dönem bir kan değişikliği olursa yeni seçilen insanlar daha şevkli ve hizmet aşkıyla görev yapma şansı bulur. 3 yıllık görev sürem içinde yönetim kurulundaki arkadaşlarımızla birlikte uyumlu çalışmalar neticesinde vakıfımız kapalı merkezini tekrar tefrişatını yaparak açık hale getirdik ve burada mesai saatlerinde personel istihdam ettik. Gelirlerimizi arttırıp, burs dağıttığımız öğrenci sayımızı arttırdık. Kırşehir’i tanıtıcı sosyal ve kültürel faaliyetleri destekleyerek Kırşehirliler Vakfı’nı çok iyi bir duruma getirdik. Vakfın her türlü ofis ve faaliyet giderleri dönem boyunca yönetim kurulu üyeleri arkadaşlarımızla beraber karşıladık. Vakfın aylık 2 bin lira civarında olan gelirini 7 bin liraya çıkarmayı yönetim kurulumuzla beraber başardık. Görev süremiz içerisinde diğer dernek ve hemşehri vakıflarına örnek olmuş bir şekilde Ankara’nın en elit, en lüks otellerinde her yıl büyük bir kalabalık hemşehri grubumuzu iftar yemeklerinde bir araya getirmeyi de başardık. Pandemiden dolayı ertelenen genel kurulumuzu 27 Mart tarihinde yaparak görevimizi yeni görev alacak arkadaşlarımıza bırakacağız ve onların da başarılı olması için üzerimize düşecek her türlü desteği vereceğiz. Dileğimiz bundan sonra da Kırşehirliler Vakfı’nda göreve talip olan hemşehrilerimizin de hizmet etme fırsatı bulmalarıdır. Umarım bizden sonra göreve gelecek arkadaşlarımızın da her zaman yanında olup, her türlü desteği vereceğiz” diye konuştu.
Yarın Vakfın Altınpark’taki yerinde yapılması planlanan Vakıf Genel Kurulu’nda genel başkanlık için; Anadolu Gazetesi Kurucu Sahibi ve Kırşehirliler Vakfı Genel Sekreteri Ali Çetin, Avukat Sevilay Aslan ve iş insanı Tuncay Tekay’ın isimleri geçiyor. (HABER: BEYHAN BALLI)
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER