Kırşehirliler Vakfı’nda Sevilay Aslan dönemi

Kırşehirliler Vakfı’nda Sevilay Aslan dönemi

Kırşehir Kültür, Eğitim, Araştırma ve Sosyal Dayanışma Vakfı 13. Olağan Genel Kurulu’nu yaptı. Başkanlığa 96 delegenin 52’sinin oyunu alan Avukat Sevilay Aslan seçildi.
Kırşehir Kültür, Eğitim, Araştırma ve Sosyal Dayanışma Vakfı 13. Olağan Genel Kurulu, Cumartesi günü Ankara Altınpark’ta bulunan Kırşehirliler Vakfı binasında gerçekleşti. Ali Çetin ve Avukat Sevilay Arslan'ın başkanlık için yarıştığı seçimlerde 96 delegeden 52 oy alarak ipi göğüsleyen Sevilay Aslan, Kırşehir Kültür, Eğitim, Araştırma ve Sosyal Dayanışma Vakfı’nın yeni başkanı oldu. Ali Çetin ise 44 delegenin oyunu aldı. Daha önceden aday olduğunu ilan eden Tuncay Tekay ise seçim esnasında adaylıktan Sevilay Arslan lehine çekildiğini duyurdu.
PANDEMİ NEDENİYLE SINIRLI KATILIM
Salgın dolayısıyla sınırlı katılımla yapılan Kırşehirliler Vakfı'nın 13. Genel Kurulu’na Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Kırşehirliler Federasyonu Başkanı Hilmi Gökçınar, STK Başkanları, bürokratlar ve Kırşehirliler katıldı. 
DİVAN BAŞKANLIĞI’NA CAFER GÜNEŞ SEÇİLDİ
İlk olarak Divan Başkanı ve divan heyetinin seçimi yapıldı. Divan Başkanlığı’na tek aday olarak gösterilen Kırşehir Eski Milletvekili Cafer Güneş oy birliği ile seçildi. Divan Üyeleri ise Selami Genel, Ayşe Çağlayan, Ömer Arıcan, Mahmut Aslan, Rabia Kaya seçildi. Divan Üyelerinin seçiminden sonra şehitlerimiz için saygı duruşu yapıldı. İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından gündem maddelerinin oylanması ve kabulünden sonra başkanlık seçimine geçildi. İki Başkan adayının kıyasıya yarıştığı Genel Kurul’da 96 delege oy kullandı.

AÇILIŞ KONUŞMASINI OĞUZ ALTIN YAPTI
Kırşehirliler Vakfı Başkanı Oğuz Altın Genel Kurul’a son kez hitap etti. Yaptığı konuşmada başkanlığı süresinde yaptıkları hizmetlere değinen Altın şunları söyledi:
“Kızılay’daki Genel Merkez aktif değildi. İlk iş olarak burayı aktif hale getirdik. 40 olan burslu öğrenci sayımızı 120’ye çıkardık. Yönetim olarak burs vermeye önem verdik. Normalde seçimleriniz 2 yılda bir oluyordu; ama pandemi nedeniyle bizim dönemimiz 3 yıla uzadı. Vakfımızın genel giderlerini yönetim kurulu olarak üstlendik, vakfın gelirlerinden harcama yapmadık. 11. Dönemde görevi devraldığımızda Vakfımızın bütçesi 77 bin TL iken bunu 111 bin TL olarak devrediyoruz. Yönetim kurulu üyeleri olarak 300 bin TL’den fazla bağış yaptık. Kadınlara meslek edindirme kurslarına sponsor olduk. UNESCO nezdinde Kırşehir Belediyemiz ile birlikte Kırşehir’in müzik kenti olması için proje başlatıldı ve ilk aşama onay alındı. Süreç devam ediyor. Federasyon ile çok uyumlu bir çalışma dönemi geçirdik. Federasyon ile olan uyumlu çalışmanın bundan sonraki yönetim tarafından da sürdürüleceğine inanıyorum. Bizler sadece Kırşehirli olmanın gölgesindeyiz. Kırşehirlilerin Federasyon ve Vakıf çatısı altında toplanmasını önemsiyorum. Beraber çalıştığım yönetim kurulu arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. İnşallah seçilen arkadaşlar da hizmetleri daha ileriye taşıyacaktır.”
ALİ ÇETİN: BU VAKFA HİZMET ETMEK BİR ŞEREFTİR
Kırşehirliler Vakfı Genel Sekreteri ve Başkan Adayı Ali Çetin dönemlerine ilişkin faaliyetleri Genel Kurul’a açıklayarak, “Vakfı bir çuval içinde devraldık. Binamızın bir altyapısı dahi yoktu. Bizler Vakfımızı Genel Merkez’e taşıyarak kurumsal bir hale getirdik. Birlikteliğe önem verdik. Kırık kalpleri tamir ettik. Söze bakılmaz işe bakılır. 3 yıllık görevim boyunca Vakıf için gece gündüz demeden emek verdim. Bu vakfa hizmet etmek bir şereftir. Vakfımızın Genel Kurulu’na katılarak oy kullanan tüm delegelere teşekkür ederim. Sevilay Hanım’a başkanlığı döneminde başarılar diliyor ve tebrik ediyorum. Her zaman kendisinin destekçisiyiz ve yanında olacağız. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.
SEVİLAY ASLAN PROJELERİNİ ANLATTI
13. dönem için projelerini Genel Kurul’a anlatan Avukat Sevilay Aslan, başkanlığı döneminde tarihsel vakıf kültürünün devamını sağlayacaklarını ifade ederek, “Kırşehir Yaşam Müzesi ve Lokalini kuracağız. Kırk Sinerji Kooperatifi, Akademi Kırşehir ve Çocuk Akademisi, Kırşehirliler Fark Yaratanlar Buluşması, Genç Nesil Projesi, Ödüllü Kırşehir İçin Kırk Fikir Yarışması gibi başlıklar projelerimden sadece birkaç tanesi. Ayrıca Kız çocukları için İstihdam Desteği Projesini gerçekleştireceğiz. Bu projemizin altyapısı tamamen hazırlanmıştır. TÜRKSOY ile birlikte Türk Devletlerine seyahatler yapılacaktır. Kaynakları hazır çalışmalar bitmiştir. Vakfımızın kurulduğu günden bugüne Vakfımıza maddi manevi katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. Oylama sonucunda başkan seçilen Aslan, kendisine verilen destekler için teşekkür ederek birlik ve beraberlik vurgusunun altını çizdi. Genel Kurul toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi. 
YÖNETİM KURULU
13. Olağan Genel Kurul seçimlerinden 52 oyla seçilen Sevilay Aslan’ın Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu; Tuncay Tekay, Zeki Yürekli, Mahmut Aslan, Tahir Köseömür, Erhan Burak Aydın, Erdoğan Altın, Hacı Toprak, Rabia Kaya, Coşkun Askun, Osman Özgün Can. (KAYNAK: Halil Aslan, Anadolu Gazetesi)

     

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2021, 16:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER