Kırşehirliler Vakfı olağan kurulu 27 Eylül Pazar günü yapılacak

Kırşehirliler Vakfı olağan kurulu 27 Eylül Pazar günü yapılacak


Oğuz Altın tek dönem görev yapmak için seçildi, vakfın kapalı olan Kızılay’daki merkezini
tekrar faal hala getirdi, vakfın sabit gelirlerini büyük oranda artırdı.

Kırşehirliler Vakfı olağan kurulu 27 Eylül Pazar günü yapılacak

17 Mart 2018 tarihinde yapılan olağan genel kurulda büyük bir oy oranı ile yüzde 65’lik oy desteğiyle Kırşehirliler Vakfı’na genel başkan seçilen hemşehrimiz işadamı Oğuz Altın, bütün ısrarlara rağmen tek dönem görevde kalma süresi sözünü tutarak 27 Eylül 2020 tarihindeki kongrede aday olmayacağını açıkladı.
Kongreye ikinci kez aday olmayacağı öğrenilen işadamı hemşehrimiz Oğuz Altın, her ay 40 civarında öğrenciye verilen burs sayısını 120’ye çıkardı. Yönetim kurulundaki arkadaşlarıyla beraber vakıf harcamaları ve burslar için 200 bin TL civarında bağış yapan Altın, kadın hemşerilerine meslek edindirme kurslarına katılmalarına imkan tanıdı.
Kırşehir’den Ankara’ya spor ve kültürel amaçlarla gelen ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerine konaklama ve diğer masraflarını karşılayan Altın, Kırşehir’i tanıtıcı sosyal ve kültürel faaliyetlerini destekleyerek Kırşehirliler Vakfı’nı çok iyi bir duruma getirdi.
Vakfın her türlü ofis ve faaliyet giderleri dönem boyunca yönetim kurulu üyeleri arkadaşları ile beraber karşılandı. Genel Başkan Oğuz Altın, Vakfın Genel Başkan Vekili Sevilay Aslan Dirliktutan, Genel Sekreter Ali Çetin, Genel Sekreter Yardımcısı Erhan Burak Aydın, Genel Muhasip Yakup Köysüren ile Genel Başkan Yardımcıları Doğan Aslan, Mahmut Emirdoğan, Ayşe çağlayan, Osman Özgün Can, Ayşe Güven Balcıoğlu ve Sagıp Özdemir’le uyum içerisinde çalışarak başarılı bir dönem geçirdi.
Vakfın aylık 2 bin lira civarında olan gelirini 7 bin liraya çıkarmayı başaran Oğuz Altın ve yönetim kurulundaki arkadaşları, görev süresi içinde diğer dernek ve hemşehri vakıflarına örnek olmuş bir şekilde Ankara’nın en elit, en lüks otellerinde her yıl büyük büyük bir kalabalık hemşehri grubumuzu iftar yemeklerinde biraraya getirmesi de başardı.
Genel başkan seçildiği Kırşehirliler Vakfı’nı yeniden ayağa kaldıran Oğuz Altın, 27 Eylül 2020 tarihinde neden kongreye gitme kararı aldıklarını değerlendirirken, “Bu tip sivil toplum kuruluşlarına herkes hizmet edebilmeli. Her dönem bir kan değişikliği olursa yeni seçilen insanlar daha şevkli ve hizmet aşkıyla görev yapma şansı bulur. Yaklaşık 3 yıllık görev sürem içinde yönetim kurulundaki arkadaşlarımızla birlikte uyumlu çalışmalar neticesinde vakıfımız kapalı merkezini tekrar tefrişatını yaparak açık hale getirdik ve burada mesai saatlerinde personel istihdam ettik. Gelirlerimizi arttırıp, burs dağıttığımız öğrenci sayımızı arttırdık. Umarım bizden sonra göreve gelecek arkadaşlarımızın da her zaman yanında olup, her türlü desteği vereceğiz” dedi.
27 Eylül’de yapılacak Vakıf genel kurulunda genel başkanlık için Sevilay Aslan, Ali Çetin, Mehmet Akyürek ve Tuncay Tekay’ın isimleri geçiyor. (HABER: BEYHAN BALLI)
Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2020, 16:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER