KIRŞEHİR’Lİ İKİ ÇOCUK BOZKIR  BARAJI GÖLETİNDE CAN VERDİ 

KIRŞEHİR’Lİ İKİ ÇOCUK BOZKIR  BARAJI GÖLETİNDE CAN VERDİ 

Aksaray’ın Ortaköy ilçesine bağlı Bozkır Göleti etrafında kaybolan Kırşehir’li iki çocuğun cansız bedeni gölette bulundu.
Aksaray'ın Ortaköy ilçesinde serinlemek için baraj gölüne giren 14 yaşlarındaki 2 çocuğun cansız bedenlerine ulaşıldı. Ortaköy ilçesine bağlı Gökler köyünde yaşayan ve aslen Kırşehir merkeze bağlı Dedeli Köyü nüfusuna kayıtlı Muhammet Sevim (14) ile Ahmet Bektik (14) Aksaray’ın Ortaköy İlçesi Bozkır köyü sınırlarındaki göletin etrafında kaybolmuştu.
Çocuklarından haber alamayan ve yaptıkları aramada çocukların elbiselerini göletin yakınlarında bulan aileler, durumu jandarmaya bildirdi. İhbar üzerine bölgeye sevk edilen İlçe Jandarma Komutanlığı, sağlık, AFAD ve UMKE ekipleri ile Su Altı Arama Timi, çocukların bulunması için çalışma başlattı.
Olay yerine gelen Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, arama çalışmaları sürerken gazetecilere yaptığı açıklamada, "Bütün tahminlerimiz burada gölete girdikleri yönünde. Tüm ekiplerimiz dalgıçlarla birlikte burada arama kurtarma çalışmaları yapıyor. Ailelerimizin yanındayız. Sabırla ekiplerimizin sonuç almasını bekliyoruz. Arkadaşlarımız elinden gelen tüm gayreti gösteriyor. Gece olması bizim için bir dezavantaj. Tüm arkadaşlarımız canla başla çalışıyor, sabırla iyi haberler bekliyoruz." diye konuştu.
Gölette, AFAD Su Altı Arama Timinin yaklaşık dört saat süren arama çalışmaları sonucu Sevim ve Bektik'in cansız bedenleri 5 metre aralıklarla bulundu. Çalışmaları izleyen aile bireyleri, cesetlerin sudan çıkartılmasıyla sinir krizi geçirdi. Cesetler, otopsi için Ortaköy Devlet Hastanesine götürüldü. 
Öte yandan, Sevim ve Bektik ailelerinin 4'er kız çocuklarının bulunduğu, kaybettikleri oğullarının ise Ortaköy Devlet Hastanesinde aynı gün doğdukları öğrenildi. (AA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER