KIRŞEHİR’İN SORUNLARI GÜNDEMDE TUTULUYOR

KIRŞEHİR’İN SORUNLARI GÜNDEMDE TUTULUYOR

Sivil toplum kuruluşları başkanları ikincisi düzenlenen çalıştayda buluştu 

KIRŞEHİR’İN SORUNLARI GÜNDEMDE TUTULUYOR

İkincisi gerçekleştirilen çalıştay Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu’nun katılımı ile Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yılmaz başkanlığında gerçekleştirildi. 
Çalıştaya Ticaret Borsası Başkanı Neşet Yavuz, Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Bahamettin Öztürk, Ziraat Odası Başkanı Sinan Purcu, Kent Konseyi Başkanı Tahsin Üçgül katıldı.
İlk çalıştayda alınan bazı kararların belediyeyi ilgilendiren konular olması münasebetiyle, Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu çalıştaya katıldı ve ilgili konularda görüş alışverişinde bulundu.
İlk çalıştay sonrası kamuoyu ile paylaşılan gündem maddelerine istinaden, Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu konuyla ilgili bir basın açıklaması gerçekleştirdi.
Yeni gündem maddeleri ile birlikte bir önceki çalıştay da Belediye Başkanlığı’nı ilgilendiren hususlar konusunda Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu bir sunum gerçekleştirdi.
Ayrıca oda olarak üyelerine, Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu’nun çalıştaya katılacağını belirterek bir anket uygulandı. Ankette üyelerin dile getirdiği en önemli üç sorunun yeni hastane binası, hükümet binası ve trafik ve otopark sorunu olarak ortaya çıktığı açıklandı.
Bu gündem maddeleri ile ilgili fikir alışverişinde bulunarak çalıştay da alınan ilimizi ilgilendiren diğer gündem maddelerinin önümüzdeki günlerde kamuoyu ile paylaşılacağı ifade edildi.
Uygulanan ankette çıkan sonuçta yeni hastane binası yapılmaması mevcut hastane binasının büyütülmesi ve hükümet binası yerinin yurt olarak değil, hükümet binası olarak hizmete sunulması sonuçları ortaya çıktı. 
Her çalıştay da bir sivil toplum kuruluşu başkanının misafir olarak davet edileceğinden, bugün ki çalıştaya Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Muzaffer Tekeli katıldı.  (HABER MERKEZİ)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER