KIRŞEHİR’İN İÇME SUYUNA ÖKSE’DEN BİR KUYU DESTEĞİ DAHA…

KIRŞEHİR’İN İÇME SUYUNA ÖKSE’DEN BİR KUYU DESTEĞİ DAHA…

Başkan Ekicioğlu: “Kuraklık su kaynaklarımızı çok ciddi etkilediği için Ökse’de bir kuyu vurduk ve buradan elde ettiğimiz suyu da halkımızın kullanımına sunduk…”

KIRŞEHİR’İN İÇME SUYUNA ÖKSE’DEN BİR KUYU DESTEĞİ DAHA…

Ekicioğlu, Kırşehir halkını içme suyunu dikkatli kullanmaya ve bahçe sulamamaya çağırdı…

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, yaşanan iklim değişiklikleri ve su kullanımındaki-tüketimindeki plansızlıkların meydana getirdiği olumsuzlukların giderilmesi için Kırşehir Belediyesi olarak çalışmalarını sürdürdüklerini ve bu çerçevede kaliteli suyun bulunduğu ve şehrin bir bölümünün su ihtiyacını karşıladığı Ökse’den yeni bir kuyu vurduklarını ve buradan elde ettikleri suyu şehrin kullanımına sunduklarını açıkladı.
Suyun kaynağından musluğa ulaşabilmesi ve Kırşehirli hemşehrilerinin tüketimine sunulabilmesi için Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü tarafından içme suyu kaynakları ve dağıtım sistemi içerisinde yenileştirme çalışmalarının aralıksız bir şekilde sürdüğünü belirten Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları ifade etti:
“Yeni içme suyu hatlarının inşa edilmesi, hatlarda yer değişikliği yapılması ile yenileme ve bakım ve onarım çalışmaları sebebiyle zaman zaman planlı kesintiler yapılsa da Kırşehirli hemşehrilerimiz mağdur olamamaları için alternatif kuyu arayışlarımız sürmektedir. Bu kapsamda Ökse’de yeni bir kuyu çalışması yapılmış ve suya ulaşılmıştır. Bulunan su Kırşehir halkının tüketimi için verilmeye başlanmıştır.
“Hemşehrilerimizin su kesintileriyle mağdur olmamaları için; kesinti yapılacak ve çalışma uygulanacak bölge ve mahalleler birkaç gün öncesinden Belediyemiz anonsları aracılığıyla duyurulmakta, susuzluktan etkilenecek bölgelerdeki abonelerimiz haberdar edilmektedir.
“Kimi zaman zaman muhtelif sebeplerle lokal su kesintileri yaşanabilmekte ve bazı bölgelerde su basıncının düştüğü gözlenmektedir. Ülke genelinde ve ilimizde yaşanan kuraklık sebebiyle yer altı sularında çekilme olduğu da gözlenmektedir. Hatta bu su çekilmesi nedeniyle daha önce faal olan iki kuyumuzdaki su tamamen çekilmiş ve Belediye olarak alternatif kuyu çalışmalarımız başlatılmıştır.
“Kıymetli hemşehrilerim, il olarak son yılların en kurak sürecini yaşıyoruz, dolayısıyla su kaynaklarımız çok ciddi etkilendi. Su kullanımında hepimizin ileri derece hassasiyet göstermesi gerekiyor. Su hepimizin ortak değeridir; değerimize sahip çıkalım. Genel anlamda ve iklimsel nedenlerle suların azalması ve bazı bölgelerde bağ ve bahçe sulamalarının içme suyuyla yapılması nedeniyle ilimizin yüksek bölgelerinde meydana gelen basınç düşüklüğü nedeniyle hemşehrilerimizin bu hususlara dikkat ederek planlı su kullanmalarını istirham ederim.” (HABER MERKEZİ)
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER