Kırşehir’de kurumlar bayram  denetimleri için görev başında 

Kırşehir’de kurumlar bayram  denetimleri için görev başında 

Emniyet Müdürlüğü’nce güvenlik tedbirleri alınırken, Tarım ve 
Orman İl Müdürlüğü de sağlık açısından denetimler yapıyor… 

KIRŞEHİR’DE 9-12 Temmuz tarihleri arasında kutlayacağımız Kurban Bayramı hazırlıkları sürerken, kurban alacak vatandaşların mağdur olmaması açısından yapılan denetimlerin yanı sıra güvenlik ve asayiş tedbirleri de alındı.
Kırşehir’de Emniyet Müdürlüğü gerekli asayiş tedbirlerini alırken, sağlıklı gıda tüketimi noktasında da Kırşehir Tarım ve Ormancılık Müdürlüğü, rutin gıda denetimlerinin yanı sıra Kurban Bayramı dolayısıyla gıda denetimlerini gerçekleştiriyor.
GÜVENLİ VE HUZURLU BAYRAM
Bayram tatili süresince asayiş ve genel güvenliğe ilişkin ek tedbirler alınırken, Kurban Bayramı süresince genel güvenlik ve asayiş kontrolü ile Kırşehir’in ve misafirlerinin huzur ve güven içerisinde bir bayram geçirebilmeleri sağlanacak.
Kırşehir’de alışveriş merkezleri, pazaryerleri, çarşılar, piknik alanları ve plajlar gibi bayram tatili süresince halkın yoğun olarak bulunacağı bölgelerde kapkaç, yankesicilik ve dolandırıcılık olaylarının önlenmesi amacıyla yaya ve motorize ekip sayısı artırılarak sabit ve hareket halinde uygulama yapılacak.
Kırşehir şehirlerarası otobüs terminalinde ve şehir içi toplu taşıma araçları ve duraklarda oluşabilecek yoğunluklar dikkate alınarak kontroller artırılacak ve şüpheli şahıslara yönelik uygulamalar yapılacak.
Kırşehirlilerin bayram ziyaretlerinde ve tatil amacıyla ikametlerinden ayrılacak olmaları ve işyerlerinin uzun süre kapalı kalacak olmasından dolayı evden ve işyerinden hırsızlık olaylarına karşı da tedbirler alınırken, mezarlıklarda bayram tatili süresince gerekli güvenlik önlemleri alınarak giriş ve çıkışlar kontrol altında tutulacak.
Kırşehir Emniyet Müdürlüğü, Kurban Bayramı öncesi her türlü tedbiri aldı.
Pazar başlayacak ve 4 gün sürecek bayram tatili süresince asayiş ve genel güvenliğe ilişkin ek tedbirler alınırken, Kurban Bayramı süresince genel güvenlik ve asayiş kontrolü ile Kırşehir’in ve misafirlerinin huzur ve güven içerisinde bir bayram geçirebilmeleri sağlanacak.
Kırşehir’de halkın uzun bayram tatilini huzur ve güven ortamı içinde geçirmeleri için her türlü tedbirleri alındı. Halkın yoğun olacağı Müftülük Caddesi ile bağlantılı cadde ve sokaklar, Cacabey Meydanı, Hoca Ahmet Yesevi Camii ve civarı, Belediye Kavşağı’ndan Atatürk Caddesi istikameti, eski Sanayi kavşağından Kapıcı Camii arası, Anıt Meydanı, Uzun Çarşı, İkinci Çarşı, Kale ve civarında devriye ekipleri görev yapacak. 
Hayvan Pazarı’nda ve bayram öncesi Bağbaşı, Kümbetaltı, Aşıkpaşa ve Şehitlik Mezarlığı’nda gerekli güvenlik önlemleri alınacak.  
Bayram namazı nedeniyle de Kapıcı, Çarşı, Hamidiye, Cacabey, Hoca Ahmet Yesevi, Kındam, Aşıkpaşa, Eski Sanayi, Ahi Evran ve Özbağ Camilerinin de bulunduğu camilerin önünde ve çevresinde de ekipleri görev yapacak. 
Ayrıca Kırşehir’de kurbanlık hayvan satışlarının yapıldığı yerlerde hırsızlık, yankesicilik ve dolandırıcılık olaylarına yönelik kontroller yapılacak. Özellikle geceleri hayvan hırsızlıklarına yönelik tedbirler alınacak. Kurbanlık hayvanların kontrolden çıkarak trafik akışını bozmaması açısından Kırşehir Belediyesi Zabıta ekipleri ile koordineli olarak çalışılacak.
Kurbanlık hayvan sevkiyatlarında hayvan hırsızlığına yönelik kontrollerin yapılacağı bildirilirken, Kırşehir Emniyet Müdürlüğünce vatandaşların bayram tatilini huzur ve güven içerisinde geçirebilmeleri adına için gerekli görülen her türlü tedbirin alınacağı belirtildi.
Kırşehirlilerin bayram ziyaretlerinde ve tatil amacıyla ikametlerinden ayrılacak olmaları ve işyerlerinin uzun süre kapalı kalacak olmasından dolayı evden ve işyerinden hırsızlık olaylarına karşı da tedbirler alınırken, mezarlıklarda bayram tatili süresince gerekli güvenlik önlemleri alınarak giriş ve çıkışlar kontrol altında tutulacak.
Kentteki ana arterleri bağlayan kavşak ve bulvarlarda şok uygulama planlayan polis ekipleri, sürücü ve yolcuların emniyet kemeri, hız, direksiyon hâkimiyeti, hatalı sollama, cep telefonu kullanılmasıyla ilgili uygulama yapacak. 
Kurbanlık hayvan sevkiyatlarında hayvan hırsızlığına yönelik kontrollerin yapılacağı bildirilirken,  Kırşehir Emniyet Müdürlüğünce vatandaşların bayram tatilini huzur ve güven içerisinde geçirebilmeleri adına için gerekli görülen her türlü tedbirin alınacağı belirtildi. (HABER: BEYHAN BALLI)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER