Kırşehir’de kış tedbirleri ele alındı

Kırşehir’de kış tedbirleri ele alındı

Meteorolojik verilere göre önümüzdeki günlerde meydana gelmesi beklenen olumsuz hava şartlarında trafik akışının güven içerisinde sağlanması amacıyla Vali İbrahim Akın başkanlığında toplantı yapıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali İbrahim Akın, meteorolojiden alınan bilgilere göre, ülkemiz genelinde olduğu gibi ilimiz ve çevresinde 22 Ocak 2022 Cumartesi gününden itibaren bir hafta yoğun kar yağışı ve don olayının beklenildiğini söyledi.

Bütün kurumların yoğun kar yağışına bağlı olarak yaşanacak olumsuzluklara karşı hazır vaziyette bekleyeceğini belirten Vali İbrahim Akın, “Vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde seyahat etmelerini sağlamak amacıyla trafik kazaların arttığı kış mevsimi koşulları ve trafik güvenliğine yönelik tüm olumsuz durumlara karşı tedbirler almaktayız. Alınacak tedbirler ile kış mevsiminde yaşanacak olumsuz hava ve yol şartlarında trafiğin güvenli ve sağlıklı bir şekilde işletilmesi, sürücü ve yolcuların can ve mal güvenliğinin sağlanması amaçlanmaktadır.” dedi.

Vatandaşlarımızdan zorunlu olmadıkça seyahat etmemelerini, zorunlu olarak çıkacakların ise yola çıkmadan önce mutlaka seyahat güzergâhı hakkında Alo 159 hattından bilgi almalarını isteyen Vali İbrahim Akın, “Vatandaşlarımızın trafik kurallarına ve trafik görevlilerinin ikazlarına uymaları can ve mal güvenliğinin sağlanması açısından önem arz etmektedir. Bu vesileyle, herkese kazasız belasız yolculuklar diliyorum.” dedi. (HABER MERKEZİ)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER