KIRŞEHİR YENİ BİR YEŞİL ALANA DAHA KAVUŞUYOR

KIRŞEHİR YENİ BİR YEŞİL ALANA DAHA KAVUŞUYOR

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu: “Her şey daha yeşil ve daha güzel bir Kırşehir için…”

KIRŞEHİR YENİ BİR YEŞİL ALANA DAHA KAVUŞUYOR

Geçtiğimiz Kasım ayında "Daha yeşil bir Kırşehir için geleceğimizi hep birlikte yeşertelim" kampanyasıyla “Müfit Özdeş Hatıra Ormanlığı”na yüzlerce fidan dikimi gerçekleştiren Kırşehir Belediyesi Kuşdilli Mahallesi Hızırağa mevkiinde bulunan 18 bin m2’lik alana ağaçlandırma ve peyzaj çalışmalarına başladı. 
Kırşehir Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalar ile Kırşehir güzel bir yeşil alana kavuşacak. Söz konusu alana başta badem ağaçları olmak üzere çeşitli meyve ağaçları ve meşe palamudu ekimi gerçekleştiriliyor.
Belediye Başkan Yardımcıları Asaf Kayaoğlu ve Osman Uçar ile birlikte Hızırağa mevkiindeki ağgaçlandırma çalışmalarını yerinde inceleyen Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu yaptığı açıklamada “Her şey daha yeşil ve daha güzel bir Kırşehir için diyerek ilimizi daha çok yeşil alana kavuşturmak adına yaptığımız çalışmalar kapsamında; Kuşdilli Mahallemiz Hızırağa mevkiinde bulunan 18 bin metrekarelik alanda badem ağaçları başta olmak üzere çeşitli meyve ağaçları ile meşe palamudu dikimi ve peyzaj çalışmalarına başladık. Özellikle şehrimizin iklim koşulları ve toprak yapısına uygun olarak gerçekleştirdiğimiz ağaçlandırma çalışması sonrasında Kırşehir güzel bir yeşil alana daha kavuşmuş olacak” dedi.
Kırşehir’deki yeşil alanları arttırmak için çalışmalara önümüzdeki süreçte daha çok önem vereceklerini de belirten Başkan Ekicioğlu şehir merkezinde boş buldukları bütün alanlara park yaparak yeşillendirdiklerini de ifade etti.
Şehir içinde kırsalda boş buldukları her alanı yeşillendirmekte kararlı olduklarını da belirten başkan Ekicioğlu, vatandaşları da her fırsatta fidan dikmeye ve dikilen fidanları korumaya davet etti. 
Kırşehir Belediyesi olarak Kasım ayında "Daha yeşil bir Kırşehir için geleceğimizi hep birlikte yeşertelim" kampanyası düzenlediklerini ve bu kapsamda Kırşehir-Ankara Karayolunun 6. kilometresindeki araziye yüzlerce fidan dikimi gerçekleştirdiklerini belirten Başkan Selahattin Ekicioğlu, daha yeşil bir Kırşehir oluşturabilmek için ağaçlandırma çalışmalarına aralıksız şekilde devam ettiklerine dikkat çekti.
Başkan Ekicioğlu, dikilen fidanlarla geleceğe daha güzel bir Kırşehir bırakmaya çalıştıklarını, çocuklara ve gençlere doğa sevgisini kazandırmayı amaçladıklarını sözlerine ekledi. (HABER: BEYHAN BALLI)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER