Kırşehir Malezya'da tanıtıldı

Kırşehir Malezya'da tanıtıldı


Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu’nun tensipleriyle, Kırşehir ilimizin tarihi, kültürel zenginliklerini ve Unesco Yaratıcı Şehirler Ağına Müziği ile dahil olan, Müzik Şehri Kırşehir’imizi Uluslararası arenada tanıtmak, şehrimize turist ve yatırım çekebilmek amacıyla 12-18 Ocak 2020 tarihleri arasında Malezya’nın Başkenti Kuala Lumpur’da Primera Hotel’de Malezyalı ve Endonezyalı seyahat acentalarına tanıtım etkinliği düzenlendi.
Etkinliğe Kırşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Tuncay Polat, Belediye Meclis Üyesi Turgay Kaya, İl Kültür Müdürü Halil Çalışır ve Vip Prestij Turizm yetkilileri katıldı. Tanıtımda katılımcılara yemek eşliğinde şehrimizin tarihi ve kültürel değerleri sinevizyon gösterimi ile anlatılmıştır. Ayrıca İngilizce olarak hazırlanan tanıtım videosu katılımcılara izlettirilmiş ve soru cevap şeklinde sorular alınarak cevaplanmıştır. Katılım sağlayan tüm acentalara Kırşehir’in tanıtım videoları, Kırşehir gezi rehberi, takvim, posterler ve ahşaptan yapılmış hediyelikler dağıtıldı.
Malezyalı ve Endonezyalı acentalardan olumlu tepkiler alınarak tanıtım etkinliği tamamlanarak yurdumuza dönülmüştür. Bu tanıtımla sadece şehrimiz değil, Ülkemizde başarılı bir şekilde tanıtılıp, temsil edildi. (HABER MERKEZİ)
Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2020, 14:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER